(fot.PAP)

Konkurs na dodatkowe miejsca na multipleksie

W połowie grudnia, KRRiT ogłosi konkurs na miejsca, które na pierwszym multipleksie cyfrowym w 2014 roku zwolni TVP.

Jedno z miejsc według zapowiedzi Jana Dworaka, przewodniczącego Krajowej Rady,  ma zostać przeznaczone dla stacji o charakterze społeczno-religijnym. Przypomnijmy, we wcześniejszym konkursie KRRiT, nie przyznała katolickiej Telewizji Trwam miejsca na platformie cyfrowej.

Dziś Jan Dworak w wywiadzie dla jednej z agencji zastrzega, że jest bardzo wyraźnie wyrażona potrzeba, dotycząca Telewizji Trwam, ale konkurs będzie konkursem. Dodał, że rada będzie porównywała wszystkie oferty.

Przewodniczący KRRiT odniósł się także do kanału młodzieżowego, dla którego o miejsce na bezpłatnym multipleksie, będzie starała się Fundacja Lux Veritatis. Stwierdził, że nie wie, czy taka oferta będzie przez KRRiT sformułowana. Poseł Anna Sobecka – mówi, że tych zapowiedzi nie można traktować wiarygodnie.

– Telewizja Trwam złożyła wniosek o przydzielenie koncesji na cyfrowy multipleks i była to oferta najlepsza ze wszystkich. Jednak koncesji nie otrzymaliśmy. Z tego względu, to co mówi pan przewodniczący Dworak, jest po prostu niewiarygodne i trzeba się dobrze przyglądać, bo możemy się spodziewać pułapki podczas dalszego postępowania – powiedziała pos. Anna Sobecka.

Posłanka dodaje, że KRRiT, która jest powiązana z obecnie rządzącą PO, wszelkimi sposobami nie chce dopuścić do zwiększenia zasięgu katolickiej stacji.

– To jest towarzystwo wzajemnej adoracji, które za nic nie chce wpuścić Telewizji Trwam na cyfrowy multipleks. Zdają sobie sprawę z tego, że będziemy mieli większy zasięg. Jak obliczyli z 39 % na 100% i tego się obawiają. Manipulacja przez media komercyjne, a w szczególności TVN zrobiła mętlik w głowach Polaków, którzy boją się teraz, że Telewizja Trwam może wprowadzić odnowę, jeśli chodzi o kształtowanie osobowości Polaków – powiedziała pos. Anna Sobecka.

 

Wypowiedź pos. Anny Sobeckiej:


Pobierz Pobierz

RIRM

drukuj