Protest Polaków w Niemczech

Polacy mieszkający w Niemczech protestują przeciwko emitowaniu obrażającego katolików serialu „Bóg jak my”. Przeciwnicy serialu wysłali petycję do władz stacji z żądaniem zdjęcia go z anteny.

Jak powiedział mieszkający w Hamburgu redaktor Waldemar Maszewski – film obraża uczucia religijne Katolików.

– W zamierzeniu miała to być komedia, ale wyszedł paszkwil, w którym bez przerwy obrażane są uczucia chrześcijan. Oczywiście niemieckie media chwalą serial, nazywając go nawet hitem sezonu. Obraz ten w brutalny sposób kpi ze wszystkich postaci Biblijnych i wyśmiewa świętych, także Jezusa Chrystusa i Boga powiedział Waldemar Maszewski.

Przeciwnicy serialu wysłali petycję do władz stacji z żądaniem zdjęcia go z anteny. Do tej pory pod petycją podpisało się blisko 27 tys. osób, w tym wielu Polaków.

– Polacy znani są w tym kraju z wielkiego szacunku do wiary katolickiej. W liście protestacyjnym zaadresowanym do szefa stacji telewizyjnej z oburzeniem piszą, że w każdym odcinku miliony chrześcijan i żydów jest regularnie obrażanych. Jednocześnie protestujący przypominają, że władze tej stacji nigdy nie ośmieliłyby się w podobny sposób wykpić i zaatakować wiary islamskiej dodaje redaktor Maszewski.

 

Wypowiedź red. Waldemara Maszewskiego

Audio MP3
Pobierz

RIRM

drukuj