fot. pixabay.com

Do 26 lutego rolnicy mogą składać wnioski o dotacje na płyty obornikowe i zbiorniki na gnojowicę  

W piątek mija termin, do kiedy gospodarze mogą składać wnioski o dofinansowanie budowy płyt obornikowych, zbiorników na gnojówkę i gnojowicę czy wozów asenizacyjnych. Na ten cel otrzymać można do 100 tysięcy złotych.

Wsparcie przewidziane jest dla rolników, którzy prowadzą chów albo hodowlę zwierząt gospodarskich z wyłączeniem produkcji, na którą potrzebne jest pozwolenie zintegrowane.

– Pomoc przyznawana jest w formie refundacji części kosztów kwalifikowanych. Jej poziom standardowo wynosi 50 procent, chyba że inwestycja jest realizowana przez młodego rolnika – mówi Krzyszof Żok, zastępca dyrektora wielkopolskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Poznaniu.

W takim przypadku poziom refundacji wzrasta do 60 procent. Maksymalna wysokość pomocy to 100 tysięcy złotych.

– Rolnicy, którzy zamierzają skorzystać z dofinansowania, będą musieli wybudować płytę obornikową bądź zbiornik na gnojowicę. Będą też mogli wybudować zbiornik lub płytę na kiszonki – tłumaczy Bernadeta Wenzel z wielkopolskiego oddziału ARiMR.

Złożone przez rolników wnioski zostaną poddane ocenie punktowej. Suma uzyskanych punktów będzie decydowała o kolejności przysługiwania pomocy.

 

TV Trwam News

drukuj