By Mateuszgdynia - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=77240606

Dewastacja pomników w Toruniu

Jan Paweł II i marszałek Józef Piłsudski, to dwie postaci, które są dumą polskiego narodu. Ich pomniki zostały zdewastowane w Toruniu. Sprawą zajmuje się policja.

Do aktu wandalizmu doszło w środę nad ranem. Świadkowie zaalarmowali Straż Miejską. Funkcjonariusze ujęli już sprawcę. Według dotychczasowych ustaleń – nie działał sam.

Akt wandalizmu potępił prezydent miasta – Michał Zaleski.

– To bezzasadny, zupełnie nie wiadomo skąd biorący się akt wandalizmu. Wandalizmu, którego nie powinno być w naszym mieście – dodał.

Toruńska policja poinformowała, że zatrzymany mężczyzna był pijany.

Niewykluczone, że to kolejna prowokacja. Wokół postaci św. Jana Pawła II pojawiło się bowiem wiele krzywdzących i niesłusznych zarzutów.

– Sądzę, że tutaj problemem jest nie tyle nawet osobisty stosunek do Papieża, ile próba z jednej strony usprawiedliwienia własnych pogmatwanych relacji z Panem Bogiem i Kościołem, a z drugiej strony – powiedzmy sobie wprost – jest to też próba jakiegoś zaistnienia i mówiąc kolokwialnie i prosto – zrobienia na tym interesu – powiedział ks. prof. Paweł Bortkiewicz TChr, etyk.

Razem z pomnikiem Jana Pawła II zdewastowany został także pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego. Sprawcom grozi 5 lat więzienia.

 

TV Trwam News

drukuj