fot. Monika Bilska

Lubuskie: Nastolatkowie zdewastowali kilkanaście nagrobków w Rzepinie

Policjanci ustalili wandali odpowiedzialnych za zdewastowanie kilkunastu nagrobków na cmentarzu komunalnym w Rzepinie (Lubuskie). Wybryku dopuścili się trzej nastolatkowie – poinformowała w poniedziałek Magdalena Jankowska z Komendy Powiatowej Policji w Słubicach.

Dwóch 15-latków i 16-latek odpowiedzą przed sądem rodzinnym i nieletnich za zniszczenie 16 nagrobków. Pracujący nad ta sprawą policjanci ustalili, że chłopcy uszkodzili również szlaban na terenie Zespołu Szkół w Rzepinie.

Zgłoszenie o dewastacji grobów na rzepińskim cmentarzu policjanci otrzymali w sobotę (2 stycznia br.) rano. Wandale wyłamali płyty pionowe, wyrwali drewniane krzyże oraz ławkę.

Kilka godzin od zgłoszenia funkcjonariusze namierzyli sprawców aktu wandalizmu. Okazało się, że stoją za nim trzej nieletni chłopcy – dwóch 15-latków z woj. zachodniopomorskiego oraz jeden w wieku 16 lat – mieszkaniec gminy Rzepin.

Magdalena Jankowska przekazała, że nieletnim w obecności rodziców przedstawiono zarzuty, do których przyznali się i złożyli wyjaśnienia. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie chłopcy odpowiedzą teraz przed sądem rodzinnym i nieletnich.

PAP

drukuj