fot. pixabay.com

Deszczowo głównie na północy i w centrum kraju

Niemal w całej Polsce może dzisiaj pokropić deszcz. Najsilniejsze opady prognozowane są na Pomorzu, gdzie lokalnie może spaść do 10 litrów deszczu na metr kwadratowy – powiedziała Ilona Bazyluk, synoptyk CBP IMGW-PIB.

Jak przekazała Ilona Bazyluk z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego, dziś północna część kraju będzie znajdowała się w strefie niskiego ciśnienia. Na południu wpływ na pogodę będzie miał przejściowy klin wyżowy.

„Niemal w całym kraju możliwe są opady deszczu o różnym natężeniu. Na Pomorzu mogą wystąpić burze z towarzyszącymi im opadami do 10 litrów deszczu na metr kwadratowy i porywistym wiatrem. W centrum i na południu bez burz, lokalnie może spaść przelotny deszcz. Pokropić może także w innych regionach kraju. Najmniejsze szanse na deszcz są w Małopolsce i na Śląsku” – powiedziała Ilona Bazyluk.

Temperatura maksymalna w ciągu dnia to 14 stopni Celsjusza nad morzem, 16-18 na północy kraju, 20 w centrum i 21-22 stopnie na Dolnym Śląsku oraz na Podkarpaciu. Poza burzami wiatr będzie słaby, z kierunków zmiennych.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl