Destabilizacja Lasów Państwowych

Prezydent Bronisław Komorowski zachęcał wczoraj podczas Ogólnopolskiego Święta Lasu w Lublinie do sadzenia drzew z okazji 25-lecia wolności. Gratulował jednocześnie leśnikom tego, że w Lasach Państwowych zaszły pozytywne zmiany, a ich zawód zyskał prestiż.

Jednak ani słowem nie wspomniał o tym, że lekką ręką pomimo protestów leśników podpisał ustawę, która doprowadzi do destabilizacji lasów, a w konsekwencji ich prywatyzacji.

Bronisław Komorowski uczestniczył w Lublinie w Ogólnopolskim Święcie Lasu połączonym z Krajową Naradą Leśników. W tym roku Lasy Państwowe obchodzą 90-lecie swojego istnienia.  Prezydent gratulował leśnikom tego, że w Lasach Państwowych zaszły pozytywne zmiany, a ich zawód zyskał prestiż.

Słowa te budzą zdziwienie tym bardziej, że Bronisław Komorowski podpisał ustawę, która doprowadzi do destabilizacji lasów państwowych, a w konsekwencji ich prywatyzacji. Rząd Donalda Tuska przeforsował swoją propozycję zgodnie z którą lasy w tym i przyszłym roku wpłacą do kasy państwa miliard 600 tys. zł – przypomina poseł prof. Jan Szyszko.

Lasy Państwowe już wpłaciły do kasy państwa pierwszą ratę daniny w wysokości 200 mln zł. W tym roku lasy mają jeszcze oszczędności – później może być jednak znacznie gorzej – zwraca uwagę leśnik Lucjan Bednarz.

Równocześnie przedsiębiorstwo blokuje większość inwestycji. Miliardowy budżet na ten cel został zredukowany o 300 milionów. Ucierpią na tym między innymi inwestycje drogowe planowane przez Lasy Państwowe. Przeciwko ograbianiu lasów – protestowało wiele środowisk. Ponad 1 mln 800 tys. osób podpisało się pod wnioskiem o referendum w sprawie obrony polskich lasów.

 

 

TV Trwam News

 

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl