Leśnicy protestują przed Sejmem

W Sejmie trwa pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o lasach. Z kolei przed gmachem Sejmu protestują leśnicy, którzy wyrażają stanowczy sprzeciw wobec rządowych planów, który chce, aby od 2016 r. Lasy Państwowe przekazywały rocznie do budżetu 2 proc. swoich przychodów.

Tymczasem polską gospodarkę leśną, wzór dla UE, rząd PO-PSL chce zniszczyć – powiedział na dzisiejszym posiedzeniu połączonych Komisji: Finansów i Środowiska poseł Mariusz Orion Jędrysek. Polityk dodał, że działania rządu Donalda Tuska służą osłabieniu polskich lasów.

– Skoro PSL i PO uważają, że „prowincja” ma za dużo, bo lasy (…), to dlaczego im nie zabrać? Każde bogactwo oznacza jakąś wolność – przecież to jest również ograniczenie wolności.  Należy – jeżeli już państwo chcecie podatkować, bo tam jest dużo pieniędzy – to opodatkować. Niech to idzie wolno, będzie można planować, a nie taki „dziki domiar” bolszewicki, który przychodzi i mówi: „Ty zapłacisz tyle i już”. A ten ktoś, kto zbankrutuje? A co to kogo obchodzi. Polska gospodarka leśna to wzór dla UE, nigdzie czegoś takiego nie ma. Chce się to zniszczyć, podobnie zresztą, jak zniszczyliście politykę surowcową. Cztery lata przed każdym krajem europejskim rozpoczęliśmy poszukiwanie łupków i to jest widać już zawalone – stwierdza poseł.

Lasy są dobrem narodu, a nie polityków Platformy Obywatelskiej – akcentował poseł Jacek Bogucki

Teraz sprawdziło się to, co opozycja przewidywała od paru lat: że weźmiecie się w końcu za las. Jak już nie ma czego sprzedać, oczywiście można sprzedać jeszcze polskie lasy. Oczywiście nie jest to sprzedawanie, ale przed chwilą jeden z posłów PO podczas debaty na tej sali, nie do mikrofonu pytał: „czyje są lasy”? Na pewno nie są Platformy Obywatelskiej, są narodu! Lasy są dobrem narodowym podlegającym szczególnej ochronie. Drogi, które zostaną zbudowane za te pieniądze, będą służyły przewożeniu drewna. Z nas posłów możecie kpić, bo kpicie ciągle, ale nie kpijcie z tej setki leśników, którzy tu siedzą. No, jak można mówić, że pozostanie ten sam?! Rzeczywiście, nawet autostrada budowana z północy na południe, czy ze wschodu na zachód też w jakimś stopniu służy wywożeniu drewna. Ale nie powinna służyć rabunkowej gospodarce leśnej – zaznaczył polityk.   

Przypomnijmy, politycy PiSu chcą rozpisania ogólnokrajowego referendum w obronie polskich lasów i ziemi. Trwa  akcja zbierania podpisów pod wnioskiem referendalnym. Wniosek, na którym można złożyć swój podpis dostępny pod adresem internetowym: KLIKNIJ 

RIRM 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl