Prognoza pogody

Jak informuje IMGW, Europa północno-wschodnia, środkowa oraz północno-zachodnia będą pod wpływem niżów z układami frontów atmosferycznych. Pozostały obszar kontynentu będzie pod wpływem wyżu z centrami nad wschodnią Ukrainą, północną Skandynawią i Azorami.

Polska będzie pod wpływem płytkiej zatoki niżowej z układem frontów atmosferycznych. Nad wschodnią i południową część kraju napłynie z południowego zachodu ciepła, polarno-morska masa powietrza. W ciągu dnia od zachodu za frontem chłodnym zacznie napływać chłodniejsza masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 999 hPa i będzie się wahać.

W środę w kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, tylko na południowym wschodzie zachmurzenie małe i umiarkowane. Bez opadów jedynie na południowym wschodzie. Na pozostałym obszarze kraju okresami opady deszczu, miejscami o natężeniu umiarkowanym.

Miejscami, zwłaszcza na obszarze od Wielkopolski, Kujaw i wschodniego Pomorza przez Warmię, Mazury i Mazowsze po Podlasie burze, lokalnie możliwy grad. Prognozowana wysokość opadu w zachodniej połowie kraju i na północy do 20 mm. Temp. maks. od 15, 17 st. na zachodzie i Pomorzu do 22 st. na południowym wschodzie.

Wiatr słaby i umiarkowany, w rejonach burz silniejszy, w porywach do 70 km/h. Wiatr z kierunków południowych, na zachodzie skręcający na zachodni. W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami postępującymi od zachodu. Okresami przelotne opady deszczu. Na zachodzie, północy i w centrum początkowo możliwe burze.

W Karpatach prognozowana wysokość opadu do 15 mm. Temp. min. od 7, 9 st. na zachodzie i północy do 12 st. na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i południowo-zachodni. W czwartek na zachodzie zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami przelotny deszcz. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, opady deszczu, miejscami burze.

Temp. maks. od 14 do 19 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. W rejonach burz wiatr silniejszy i porywisty. W Warszawie w środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu, możliwa burza. Temp. maks. 20 st. Wiatr na ogół umiarkowany, w czasie burz w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni. W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i przelotne opady deszczu. Temp. min. 10 st. Wiatr słaby, południowo-zachodni. W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, możliwa burza. Temp. maks. 17 st. Wiatr na słaby i umiarkowany, w czasie burz porywisty, południowo-zachodni.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl