fot. PAP/Leszek Szymański

[TYLKO U NAS] Z. Kuszlewicz o spotkaniu leśników z prezydentem A. Dudą w sprawie przeniesienia leśnictwa pod zarząd resortu rolnictwa: Liczę na to, że przy wsparciu prezydenta uda się wprowadzić poprawkę, aby dział leśnictwa znalazł się powtórnie w resorcie środowiska i klimatu

Pan prezydent obiecał nam podczas spotkania, że wesprze naszą kampanię obronną poprzez interwencję pisemną i ustną u pana premiera i liderów Zjednoczonej Prawicy. Stało się to i liczę na to, że przy wsparciu prezydenta po procedowaniu ustawy w Senacie i jej powrocie do Sejmu, uda się wprowadzić poprawki, a szczególnie jedną, aby dział leśnictwa znalazł się powtórnie w resorcie środowiska i klimatu – mówił Zbigniew Kuszlewicz, przewodniczący Krajowego Sekretariatu Zasobów Naturalnych Ochrony Środowiska i Leśnictwa NSZZ „Solidarność”, w rozmowie z TV Trwam.

Prezydent Andrzej Duda interweniuje w sprawie potencjalnego przeniesienia nadzoru nad Lasami Państwowymi do resortu rolnictwa. Andrzej Duda wysłał oficjalne pismo w tej sprawie do premiera Mateusza Morawieckiego, Jarosława Kaczyńskiego, Zbigniewa Ziobry i Jarosława Gowina [czytaj więcej]. Pismo jest efektem spotkania prezydenta z leśnikami w tej sprawie. Inicjatorem spotkania był Zbigniew Kuszlewicz, przewodniczący Krajowego Sekretariatu Zasobów Naturalnych Ochrony Środowiska i Leśnictwa NSZZ „Solidarność”.

– Zainicjowałem spotkanie z prezydentem w sprawach lasów, tym bardziej że ze strony prezydenta niejednokrotnie doświadczyliśmy oznaki działania i łączności z lasami, dbałość o lasy. Cieszymy się, że spotkaliśmy się z pozytywną reakcją i do tego spotkania doszło. Głównie były poruszane tematy leśne z tego względu, że ustawa o działach administracji rządowej była przygotowana do procesu legislacyjnego, który już trwa w wysoce zaawansowanym stopniu – mówił Zbigniew Kuszlewicz.

Leśnicy przedstawili prezydentowi Andrzejowi Dudzie swoje racje w sprawie nieprzenoszenia Lasów Państwowych pod zarząd resortu rolnictwa.

– Przedstawiliśmy argumenty, które wskazują na to, że tak nie powinno być w przyszłości. Nie ukrywam, że podstawowym argumentem był brak konsultacji społecznych w tym temacie. Otrzymałem z komisji krajowej projekt ustawy o działach administracji rządowej z prośbą o odniesienie się. Jeżeli mamy projekt ustawy już po trzecim czytaniu, który jest skierowany do Senatu, no to coś tutaj jest nie tak, jak być powinno. Na pewno jest to wielkie wypaczenie, które rzutuje na nieprzestrzeganie ustawy o związkach zawodowych – powiedział przewodniczący Krajowego Sekretariatu Zasobów Naturalnych Ochrony Środowiska i Leśnictwa NSZZ „Solidarność”.

Pan prezydent obiecał nam podczas spotkania, że wesprze naszą kampanię obronną poprzez interwencję pisemną i ustną u pana premiera i liderów Zjednoczonej Prawicy – akcentował rozmówca TV Trwam.

– Stało się to i liczę na to (że argumentacja przedstawiona prezydentowi, która odniosła pozytywny skutek, bo prezydent przyjął naszą argumentację w 100 procentach, stąd też jego reakcja i pomoc), że przy wsparciu prezydenta po procedowaniu ustawy w Senacie i jej powrocie do Sejmu, uda się wprowadzić poprawki, a szczególnie jedną, aby dział leśnictwa znalazł się powtórnie w resorcie środowiska i klimatu. Nie ukrywam, że czuję pewne rozżalenie, jeśli chodzi o naszych parlamentarzystów-leśników, którzy głosowali w trzech głosowaniach za przyjęciem ustawy o działach – podsumował Zbigniew Kuszlewicz.

radiomaryja.pl

drukuj