fot. bierzwnik.szczecin.lasy.gov.pl

[NASZ TEMAT] Prezydent A. Duda interweniuje w sprawie próby przesunięcia nadzoru nad Lasami Państwowymi do resortu rolnictwa

Prezydent Andrzej Duda interweniuje w sprawie próby przesunięcia nadzoru nad Lasami Państwowymi do resortu rolnictwa. Szef państwa polskiego rozmawiał na ten temat z leśnikami.

W ramach rekonstrukcji rządu zapadła decyzja o zlikwidowaniu resortu środowiska. Jego kompetencje w części zostały przejęte przez Ministerstwo Klimatu. Nadzorem nad Lasami Państwowymi ma się zająć z kolei resort rolnictwa i pełnomocnik rządu wyznaczony z ramienia Solidarnej Polski. Oznacza to, że lasy nie będą już związane z ministerstwem odpowiedzialnym za ochronę przyrody.

– Uważam, że ta propozycja jest nieszczęśliwa i niewłaściwa ze względu na ochronę polskiej przyrody – powiedział Paweł Sałek, doradca prezydenta RP ds. polityki klimatycznej.

Na temat przesunięcia nadzoru nad Lasami Państwowymi do resortu rolnictwa prezydent Andrzej Duda rozmawiał z leśnikami.

– Wszyscy związkowcy z pięciu central związkowych, które są skupione w sektorze leśnictwa, łowiectwa i parków narodowych wyjaśnili panu prezydentowi, jakie są niebezpieczeństwa związane z przeniesieniem, w ogóle z wytworzeniem działu i z przeniesieniem działu łowiectwo i leśnictwo, do resortu odpowiedzialnego za sprawy rolnictwa – zaznaczył Paweł Sałek.

Prezydent skierował oficjalne pisma do premiera Mateusza Morawieckiego, a także do wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego, prezesa Solidarnej Polski, Zbigniewa Ziobry i lidera Porozumienia, Jarosława Gowina. Wyraził swoje obawy związane z pomysłem przesunięcia lasów do resortu rolnictwa.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl