fot. PAP/Darek Delmanowicz

Decyzja ws. powrotu uczniów do szkół – w połowie maja 

Decyzja o tym, czy uczniowie jeszcze w tym roku szkolnym wrócą do stacjonarnej formy nauczania, zostanie podjęta w drugiej połowie maja.

W tej chwili decyzją rządu szkoły pozostają zamknięte do 24 maja. Jednak – jak zaznacza minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski – z korzyścią dla uczniów byłby jak najszybszy powrót do tradycyjnej formy nauczania.

– Decyzję o tym, czy powrócimy do stacjonarnej formy nauczania, podejmiemy w drugiej połowie maja. Wtedy będziemy mieli więcej informacji na temat tego, jak rozwija się epidemia. Będziemy opierali się nie tylko i wyłącznie na prognozach, ale już na rzeczywistych danych i wtedy łatwiej będzie podjąć decyzję o tym, co robić dalej – podkreśla  Dariusz Piontkowski.

W niektórych krajach europejskich już pojawiają się formy powrotu uczniów do szkół, więc taki scenariusz jest również możliwy w naszym kraju. Ministerstwo, jak i rząd nie planuje przedłużać roku szkolnego ani zmieniać terminu wakacji. Zakończenie zajęć dydaktycznych nastąpi 26 czerwca.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl