fot. PAP/EPA

Niemcy: 126 nowych zgonów z powodu koronawirusa

126 osób zmarło w ciągu ostatniej doby w Niemczech z powodu Covid-19 – poinformował w poniedziałek Instytut im. Roberta Kocha (RKI) w Berlinie. To dzienny spadek o trzy przypadki śmiertelne.

Dobowa liczba zgonów maleje trzeci dzień z rzędu. Jeszcze w piątek 10 kwietnia wynosiła 266 przypadków. W sumie w Niemczech na Covid-19 zmarło do tej pory 2 799 osób.

Nowych przypadków infekcji stwierdzono 2 537, to o 284 mniej niż dzień wcześniej. Również ta liczba zmniejsza się na terenie RFN trzeci dzień z rzędu. Ogólnie w Niemczech odnotowano dotychczas 123 016 zakażeń Covid-19.

4 000 osób zainfekowanych koronawirusem wyzdrowiało w ciągu ostatniej doby – poinformował RKI. Łącznie wyzdrowiało 64 300 zainfekowanych, 52 proc. wszystkich chorych zidentyfikowanych w Niemczech.

Największa liczba zidentyfikowanych zakażeń odnotowano w Bawarii – 33 015, Nadrenii Północnej-Westfalii – 24 883 i Badenii-Wirtembergii – 24 570 przypadków.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl