fot. TV Trwam News

Decyzja o przyszłości kopalni Sośnica – w 2018 r.

Ostateczna decyzja dotycząca funkcjonowania kopalni Sośnica w strukturach Polskiej Grupy Górniczej zostanie podjęta po pierwszym półroczu 2018 r. i będzie uzależniona od wyników i oceny rentowności kopalni.

Do końca stycznia Sośnica realizowała program naprawczy. Z końcem 2017 r. zakład miał trafić do Spółki Restrukturyzacji Kopalń. W lutym zarząd PGG zatwierdził jednak sprawozdanie z realizacji programu naprawczego, przesądzając tym samym, że w tym roku Sośnica nie znajdzie się w spółce restrukturyzacyjnej.

Według Wolnego Związku Zawodowego „Sierpień ’80”, Sośnica ma obecnie jedne z najlepszych wyników w kraju, a na pewno najlepsze, jeśli chodzi o całą Polską Grupę Górniczą, w skład której wchodzi. Rzecznik Polskiej Grupy Górniczej przyznał, że sprawozdanie z realizacji przez kopalnię programu naprawczego w okresie między sierpniem 2016 a styczniem 2017 zostało przyjęte. Oznacza to akceptację osiągniętych w tym czasie efektów.

Ostateczna decyzja dotycząca funkcjonowania Kopalni Węgla Kamiennego Sośnica w strukturach PGG podjęta zostanie po pierwszym półroczu 2018 r. i uzależniona będzie od osiąganych wyników ekonomicznych oraz oceny warunków technicznych stanowiących podstawę dla uznania kopalni jako trwale rentownej.

TV Trwam News/RIRM

drukuj