Wkrótce podwyżka cen gazu

Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził nowe taryfy PGNiG. Od 1 kwietnia cena błękitnego paliwa dla gospodarstw domowych wzrośnie o 1,6 proc. Taryfa ma obowiązywać do końca tego roku.

Spółka poinformowała też, że o 8 proc. wzrośnie taryfa dla największych odbiorców wysokometanowego gazu ziemnego, a w przypadku gazu zaazotowanego o 7,9 proc. Te taryfy będą obowiązywać do końca czerwca bieżącego roku.

PGNiG wyjaśnił, że wzrost cen taryf jest związany z wyższymi kosztami pozyskania gazu ziemnego, co jest spowodowane podwyżkami cen ropy naftowej i gazu ziemnego na rynkach hurtowych w Europie Północno-Zachodniej.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl