David Whitebread z wizytą w Polsce

Na zaproszenie Fundacji Rzecznik Praw Rodziców z wizytą do Polski przybył Światowej sławy specjalista w dziedzinie wczesnej edukacji, prof. David Whitebread.

Wykładowca z uniwersytetu w Cambridge prowadzi w Auli Szumana UKSW prelekcję w której wskazuje na negatywne skutki przedwczesnego posyłania dzieci do szkoły.

Prezes Fundacji Rzecznik Praw Rodziców Karolina Elbanowska mówi, że zaproszenie Whitebread’a jest odpowiedzią na odrzucanie przez koalicję rządzącą projektów obywatelskich znoszących obowiązek szkolny dla 6-latków.

Nie pozostało nam nic innego jak zwrócić się do ekspertów z zagranicy, aby oświecili naszych włodarzy, że wzór, na który się powołują wcale nie jest tak wspaniały jakby się wydawało. Pan profesor Whitebread od 40 lat prowadzi badania dotyczące wczesnej edukacji. To, co mówi jest zbieżne z głosami naszych polskich ekspertów, to znaczy, że małe dziecko do 7-ego roku życia potrzebuje edukacji poprzez zabawę, nie w rygorze szkolnym, jak to jest w tej chwili wprowadzone w Polsce, tylko poprzez ruch, w sposób niesformalizowany – mówi Karolina Elbanowska.

Jutro prof. David Whitebread spotka się z prezydentem elektem Andrzejem Dudą. Na spotkanie z ekspertem – jak informuje rzecznik praw rodziców – nie znalazło czasu Ministerstwo  Edukacji Narodowej.

 

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl