fot. PAP/Albert Zawada

Daniel Obajtek ponownie prezesem PKN Orlen

Zmiany na stanowisku prezesa PKN Orlen nie będzie. Daniel Obajtek został powołany na kolejną trzyletnią kadencję.

Daniel Obajtek funkcję prezesa polskiego giganta paliwowego pełni od 2018 roku. W czwartek minister aktywów państwowych powołał go na członka zarządu PKN Orlen. Rada Nadzorcza z kolei ponownie powierzyła mu funkcję prezesa koncernu.

„Zapewniam, że dalej będę pracować na rzecz bezpieczeństwa energetycznego Polski. Traktuję to także jako docenienie pracowników Grupy ORLEN, wspólnie z którymi zbudowaliśmy największy koncern multienergetyczny w tej części Europy. Nie zwalniamy tempa, działamy dla dobra kraju” – napisał Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen.

Jak podała spółka w komunikacie giełdowym, w ramach zaktualizowanej strategii do 2030 r. koncern planuje „rekordowe” inwestycje w energetykę odnawialną, a także wydobycie oraz rozwój projektów dotyczących zielonej energii, m.in. w obszarze biogazu i biopaliw.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl