D. Tusk stanie przed komisją śledczą ds. wyłudzeń VAT?

W ciągu 2-3 miesięcy może zapaść decyzja o przesłuchaniu byłego premiera Donalda Tuska ws. afery VAT-owskiej – poinformował przewodniczący sejmowej komisji śledczej ds. VAT Marcin Horała. Dodał, że Tusk może być ważnym świadkiem w sprawie.

 Choć decyzja ws. przesłuchania byłego premiera Donalda Tuska przez komisję śledczą ds. wyłudzeń VAT-u jeszcze nie zapadła, to dużo wskazuje na to, iż Tusk zostanie wezwany do złożenia wyjaśnień.

Warto byłoby spytać Donalda Tuska, czy pisma informujące przed oszustwami podatkowymi i prośbami o pomoc nie były zignorowane” – powiedział na antenie Radia ZET przewodniczący sejmowej komisji śledczej ds. VAT Marcin Horała.

Dodał, że bliski współpracownik byłego premiera, Paweł Graś „na taśmach nagranych w roku 2013 popisuje się bardzo dobrą, szczegółową wiedzą o tym, jak wygląda mechanizm wyłudzeń podatku VAT”. Horała wspomniał także o Sławomirze Nowaku, ówczesnym szefie gabinetu politycznego premiera, który odgrywa w sprawie dużą rolę i warto wiedzieć, „czy za jego (D. Tuska – przyp. RIRM) zgodą i upoważnieniem czy za jego plecami” – akcentował szef komisji śledczej ds. VAT.

Marcin Horała zapytany, czy nie obawia się, że przesłuchanie byłego premiera będzie powtórką przesłuchania przed komisją ds. Amber Gold, odpowiedział, że „Donald Tusk jest sprawnym manipulatorem, bardzo dobrym technologiem politycznym, który używa tych sprawności do bardzo złych spraw”.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl