PAP/Piotr Nowak

D. Tusk chce przywrócić przywileje emerytalne dla byłych esbeków

Donald Tusk zapowiada przywrócenie przywilejów emerytalnych funkcjonariuszom komunistycznych służb. Oburzenia tą deklaracją przewodniczącego Platformy Obywatelskiej nie kryje wiceszef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Maciej Wąsik.

 

Donald Tusk o przywróceniu przywilejów emerytalnych byłym esbekom mówił na początku bieżącego tygodnia podczas spotkania z mieszkańcami Siedlec. Była to odpowiedź na pytanie zadane przez mężczyznę uczestniczącego w wydarzeniu. 

– Krzywdy na pewno będą naprawione. I nie zmieniam poglądu, że byłoby niesprawiedliwością, gdyby ofiary miały wyraźniej gorzej niż sprawcy ich nieszczęścia – mówił lider PO.

 

W 2016 r. Sejm przyjął ustawę, na podstawie której obniżono świadczenia emerytalne i rentowe wszystkim, którzy choć jeden dzień służyli w PRL w formacjach, uznanych przez ustawodawcę za służące totalitarnemu państwu. 

– Europa przeprowadziła denazyfikację. Z dekomunizacją jest gorzej. Jednym z elementów dekomunizacji Polski było odebranie wysokich emerytur UB-ekom. Przypomnę, że nie było to odebranie im zupełnie emerytur, tylko zrównanie do średniej ZUS-owskiej. Chodziło o to, by ci ludzie dostawali takie emerytury, jak przeciętny Polak. Ci ludzie nie mogą się z tym pogodzić. Donald Tusk sięga po taki najbardziej nienawidzący PiS elektorat. Sam sobie łamie kręgosłup, bo wiemy, że wywodził się z opozycji antykomunistycznej – podkreślił Maciej Wąsik, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji.

TV Trwam News  

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl