Afera Tusków

To jest afera Tusków – powiedział poseł PiS Marcin Mastalerek odnosząc się do informacji Michała Tuska jakoby ojciec odradzał mu współpracę z OLT Express i Amber Gold.

 

Ponadto jak dodał poseł rodzą się pytania czy nie doszło do nadużycia w tej sprawie i dla czego Donald Tusk nie ostrzegał polaków przed OLT Expres.

        

„Dziesiątki tysięcy osób mogą stracić przyjemności swojego życia dlatego, że Donald Tusk postanowił ostrzec swojego syna przed współpraca z OLT Express i Amber Gold ale nie ostrzegł o tym Polaków. Moje pytanie kolejne skąd Donald Tusk miał wiedzę o OLT Express i Amber Gold. Jeżeli miał ją, a powinien mieć od służb specjalnych to czy ostrzegając swojego syna nie doszło do nadużycia. Kolejne pytanie czy syn premiera nie przekazał tej wiedzy komuś innemu. Tych pytań do premiera Donalda Tuska jest więcej” – powiedział poseł Marcin Mastalerek.

Marcin Mastalerek dodal, że podejrzenia rodzi też fakt iż Michał Tusk objął stanowisko na gdańskim lotnisku „bez jakiegokolwiek konkursu, a jest to spółka państwowo-samorządowa”.

 

My żądaliśmy wtedy odejścia Michała Tuska z funkcji państwo- samorządowej spółce. Wtedy jeszcze, w dobrym humorze syn premiera żartował sobie, że to premier Donald Tusk powinien odejść. Oczywiście powinien odejść i premier Donald Tusk i Michał Tusk. Dziś Michał Tusk, syn premiera jest w gorszym humorze dlatego, że w ciągu tych dwóch tygodni zaczęły wypływać fakty bardzo nieprzyjemne zarówno dla niego, jak i dla Donalda Tuska. Pytanie jest następujące , czego jeszcze dowiemy się w następnych dniach o współpracy Michała Tuska z OLT Express i Amber Gold”- dodaje poseł Marcin Mastalerek.

Marcin Mastalerek dodał, że wysłał listę 45 pytań do premiera, jego syna, szefów lotniska w Gdańsku i szefa Amber Gold.

 

Wypowiedź Marcina Mastalerka:


Pobierz Pobierz

 

Autor: RIRM / Źródło: Radio Maryja
drukuj