D. Piontkowski: Totalna opozycja nie ma pomysłów programowych, nie wie jak zarządzać Polską

Totalna opozycja tak naprawdę nie ma pomysłów programowych, nie wie jak zarządzać Polską i jedyne na co ich stać to krzyczenie – mówił na antenie Radia Maryja Dariusz Piontkowski, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Gość Radia Maryja podczas audycji „Aktualności dnia” komentował m.in. wystosowane przez Platformę Obywatelską wotum nieufności wobec prof. Jana Szyszko, ustawę dot. wycinki drzew oraz sytuację Puszczy Białowieskiej.

Większość uzasadnienia opiera się na insynuacjach – powiedział Dariusz Piontkowski o złożonym przez opozycję wotum nieufności wobec ministra prof. Jana Szyszko.

– To jest kolejne zagranie medialne, które ma pozwolić im rozgrywać temat, tym razem, działań w zakresie ochrony przyrody. Ten temat nie ma żadnego uzasadnienia w faktach. Większość tego uzasadnienia opiera się na insynuacjach, wiadomościach prasowych, bądź np. na podważaniu dorobku naukowego pana profesora – zauważył poseł PiS.

Członek Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa skomentował także krytykę skierowaną w stronę ministra Szyszki m.in. za sytuację w Puszczy Białowiejskiej.

– Trzeba przypomnieć, że poprzednie władze PO-PSL, pod naciskiem tzw. ekologów, doprowadziły do tego, że uniemożliwiono praktycznie normalną gospodarkę leśną na terenie Puszczy Białowieskiej. Trzeba wyraźnie powiedzieć, że puszcza składa się co najmniej z dwóch części. Część chroniona – objęta głównie Parkiem Narodowym oraz rezerwatami, które także znajdują się poza Parkiem Narodowym, a pozostała część Puszczy Białowieskiej to tak naprawdę lasy gospodarskie sadzone przez leśników od wielu dziesiątków lat, na których odbywała się normalna gospodarka leśna. Poprzednie Ministerstwo Ochrony Środowiska, zarządzane przez PO, doprowadziło do tego, że ponad 107 tys. metrów sześciennych, które można było wycinać, obniżono do 47 tys  przypomniał polityk.

Gość „Aktualności dnia” wypowiedział się również w sprawie ustawy dot. wycinki drzew.

– Sama ustawa miała ułatwić właścicielom działek możliwość normalnego gospodarowania na swojej działce. Jeżeli kiedyś posadzili jakieś drzewo czy krzak i po kilkunastu czy kilkudziesięciu latach wyrosło i zaczęło przeszkadzać, to dotąd musieli płacić za wycinkę takiego drzewa. My uznaliśmy, że właściciel wie, czy drzewo jest mu potrzebne czy nie. (…) Daliśmy więc szansę, aby bez ponoszenia opłat i mitręgi urzędniczej ci właściciele działek, ale i także rolnicy, mogli swobodnie to robić. (…) Projekt poselski przewidywał zniesienie opłat i możliwość indywidualnych decyzji przez właścicieli ziemi – wyjaśnił poseł PiS.

Dariusz Piontkowski  odniósł się także do prób odwołania przez opozycję m.in. ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza, czy złożenia konstruktywnego wotum nieufności.

– Jak widać ta totalna opozycja tak naprawdę nie ma pomysłów programowych, nie wie jak zarządzać Polską i jedyne na co ich stać to krzyczenie – po raz kolejny – że Prawi i Sprawiedliwość niby źle rządzi Polską. Jedyne, co potrafią robić to awanturę. My oczekiwalibyśmy wręcz tego, aby opozycja od czasu do czasu przynajmniej wskazywała jakieś propozycje rozwiązań ustawowych, które polepszyłyby poziom życia w Polsce, ale niestety tego nie ma. Jest tylko totalna awantura. Ich jedynym celem jest destabilizacja życia w Polsce i jak najszybsze usunięcie rządu, który działa w imieniu obywateli – powiedział Członek Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa.

W audycji „Aktualności dnia” poruszono jeszcze m.in. temat wsparcia przez Solidarność prof. Jana Szyszki, a także sukces ministra podczas szczytu klimatycznego.

Całą rozmowę z posłem Dariuszem Piontkowskim z „Aktualności dnia” można odsłuchać [tutaj].

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl