fot. PAP/Darek Delmanowicz

D. Obajtek: Sądzę, że KE decyzję o połączeniu PKN Orlen z Lotosem wyda do końca czerwca

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek sądzi, że Komisja Europejska wyda do końca czerwca decyzję w sprawie połączenia płockiego koncernu z Lotosem.

Na początku tego miesiąca wznowiono formalną procedurę negocjacyjną dotyczącą przejęcia kapitałowego Grupy Lotos przez Orlen. Na kilka miesięcy zastosowano tzw. procedurę zatrzymania zegara. Dzięki temu Orlen zyskał czas na zebranie dodatkowych informacji i dokumentów.

Prezes Orlenu, Daniel Obajtek powiedział, że cały czas są prowadzone rozmowy z Komisją Europejską.

– Cały czas pracujemy, sporządzamy opinie, ekspertyzy. Cały czas również rozmawiamy z Komisją Europejską. Jesteśmy w drugiej, pogłębionej fazie. To jest pewna procedura. Jesteśmy przed analizą warunków zaradczych w tym zakresie. Czekamy na odpowiedź komisji, jakie będzie miała uwagi. Po uwagach składamy warunki zaradcze. Sądzę, że KE wyda decyzję do końca czerwca – wskazał.

Proces przejęcia Grupy Lotos przez Orlen został zainicjowany w lutym 2018 roku podpisaniem listu intencyjnego ze Skarbem Państwa. Po połączniu spółek, nowy podmiot będzie miał większy potencjał i będzie mógł jeszcze lepiej konkurować z innymi firmami tego typu na świecie.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl