fot. Tomasz Strąg

Częstochowa: pielgrzymka „Męskie Oblężenie Jasnej Góry. Mężczyźni u Tronu Królowej”

Do Częstochowy przybędą dziś uczestnicy pielgrzymki „Męskie Oblężenie Jasnej Góry. Mężczyźni u Tronu Królowej”. Modlitewne spotkanie odbędzie się pod hasłem „Powołani do męskości”. To już trzecia tego typu pielgrzymka.

Mężczyźni, którzy przybędą na Jasną Górę, wezmą udział w licznych prelekcjach. W planie jest też uroczysta Msza św., uwielbienie i świadectwa.

Swoje słowa do pielgrzymów skieruje m.in. ks. bp Grzegorz Ryś, metropolita łódzki. Spotkanie na Jasnej Górze zakończy Apel Jasnogórski. Andrzej Lewek, koordynator, wskazał, że pielgrzymka to czas modlitwy i formacji.

– Od samego początku te oblężenia są tak konstruowane, żeby była równowaga pomiędzy czasem modlitwy, czasem oddawania chwały Bogu oraz czasem formacji, takim czasem, gdzie stają przed nami świadkowie, którzy dzielą się swoją wiarą, swoim doświadczeniem życia z Panem Bogiem i w ten sposób budują nas. To są takie dwa najważniejsze skrzydła, najważniejsze części tych spotkań. Każde z tych spotkań też prowadzi nas do zawierzenia Bogu przez Matkę Bożą, do stanięcia na Apelu Jasnogórskim i powierzenia swojego życia Panu Bogu – mówił Andrzej Lewek.

Pielgrzymkę „Męskie Oblężenie Jasnej Góry. Mężczyźni u Tronu Królowej” organizują przedstawiciele męskich wspólnot w całej Polsce.

Patronat nad wydarzeniem objęli m.in. przewodniczący KEP ks. abp Stanisław Gądecki oraz prymas Polski ks. abp Wojciech Polak.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl