fot. Andrzej Kulesza/Nasz Dziennik

Ćwiczenia strażaków ochotników w Świętej Wodzie

W Świętej Wodzie całą noc strażacy ochotnicy z Polski, Włoch, Ukrainy i Mołdawii ćwiczyli, jak reagować na wypadki w trakcie żniw. Wydarzenie odbywało się pod hasłem: „Manewry techniczno-medyczne. Żniwa 2021”.

Pani Patrycja od 15 lat działa w Ochotniczej Straży Pożarnej. To rodzinna tradycja, która wymaga poświęceń.

– Jest to pasja, poświęcenie własnego czasu, aby pomagać innym, bezinteresownie robić coś dobrego – podkreśliła Patrycja Maculewicz z OSP w Czarnej Białostockiej.

By pomagać lepiej i sprawniej, Patrycja Maculewicz pojechała do Świętej Wody w województwie podlaskim. Wspólnie ze strażakami ochronnikami z Ukrainy, Włoch i Mołdawii ćwiczyła szybką reakcję np. w momencie zderzenia samochodu osobowego z ciągnikiem, czy wtedy, gdy osoba została wkręcona w tryb roboczy kombajnu. Ćwiczenia odbywały się pod hasłem: „Manewry techniczno-medyczne. Żniwa 2021” i miały międzynarodowy zasięg.

– Chodzi o to, żeby pokazać ludziom, strażakom, że można się dogadać czasami bez używania języka, bo jak wiadomo, nie każdy z nas włada kilkoma językami. Wszelkiego rodzaju zdarzenia masowe na świecie pokazały, że strażacy mogą przyjeżdżać z różnych krajów i muszą współdziałać razem – powiedział Maciej Berger z OSP Grupa Ratownictwa Specjalistycznego Strażacy Wspólnie Przeciw Białaczce.

Ćwiczenia odbywały się przez całą noc. Dziś w Świętej Wodzie jest dzień poświęcony turystom. Zobaczyć będzie można wozy i sprzęt strażacki. Zajrzeć można do sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej. Manewrom strażackim towarzyszyło symboliczne zasadzenie dębu.

– Dąb, który został zasadzony w alei dębów pamiątkowych od 100-lecia Fatimy upamiętnia „Manewry medyczno-techniczne Żniwa 2021” – podsumował ks. Alfred Butwiłowski, kustosz sanktuarium w Świętej Wodzie.

Strażackie manewry w Świętej Wodzie odbywają się po raz drugi.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl