Co z rozmieszczeniem uchodźców na terenie UE?

Europosłowie z komisji ds. swobód obywatelskich chcą stworzenia stałego mechanizmu rozmieszczania uchodźców w krajach Unii Europejskiej. To odmienne stanowisko do tego, jakie uzgodniły rządy „28”.

Parlament Europejski bardzo płynnie przeszedł od tezy, że imigranci potrzebują Europy, do tezy, że to Europa potrzebuje imigrantów do celów ekonomicznych – mówi europoseł Marek Jurek. Członek komisji zwraca uwagę, że odrzucono poprawki, które miały umożliwić wybór uchodźców. Polityk podkreślił, że Polska powinna pomagać chrześcijanom.

– Kraje, które są świadome swojej kultury chrześcijańskiej, powinny się kierować solidarnością wobec tych uchodźców. Natomiast zupełnie tu uniemożliwiono wprowadzając zasadę, że jakiekolwiek tutaj preferencje, więc również preferencja dla chrześcijan, byłyby naruszeniem tzw. wartości Unii Europejskiej. Cały czas w Parlamencie forsowana jest zasada tworzenia bezpiecznych dróg emigracji, więc tak naprawdę zachęcania imigrantów ekonomicznych do przyjeżdżania do naszych krajów – powiedział europoseł Marek Jurek.    

Rządy krajów unijnych, pod koniec czerwca odrzuciły propozycję Komisji Europejskiej dotyczącą wiążących kryteriów rozmieszczenia uchodźców. Polska zaoferowała przejęcie 1000 osób od Włoch i Grecji oraz przesiedlenie 1000 uchodźców z obozów poza UE.

Ostateczne decyzje zapadną w poniedziałek na spotkaniu unijnych ministrów spraw wewnętrznych.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl