Głoszenie Ewangelii nad Bałtykiem 

Nad Bałtykiem już po raz 7. odbywa się akcja „Ewangelizacja nadmorska”. Kilkadziesiąt osób przyjechało w nadbałtyckie kurorty, aby głosić Dobrą Nowinę. W tym roku ewangelizatorzy podzieleni są na dwie grupy i przez cały dzień przebywają w jednej miejscowości.

Ewangelizując jedna z grup idzie ze wschodu na zachód poczynając od Ustki, druga natomiast podąża z zachodu na wschód od Dźwirzyna. Mówi ks. Wojciech Parafianowicz, rzecznik prasowy diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

– Część grupy adoruje Najświętszy Sakrament w miejscowym kościele przez cały dzień, a pozostała część po prostu chodzi po plażach, deptakach, ulicach tych kurortów i śpiewem, świadectwem, jakąś pantomimą, czytaniem Słowa Bożego po prostu głoszą Ewangelię. Też zaczepiają ludzi, proponują rozmowę o Bogu i zapraszają na takie wieczorne spotkanie, które później w kościele się odbywa. Jest to najczęściej Msza św. albo adoracja, jakaś modlitwa wstawiennicza, uwielbienie – powiedział ks. Wojciech Parafianowicz.      

Akcja potocznie nazywana jest „Ewangelizacją na Żebraka”, bo uczestnicy nie zabierają ze sobą pieniędzy, jedzenia i nie planują noclegów. Jak dodaje ks. Wojciech  Parafianowicz –  liczą na działanie Opatrzności Bożej. Akcja kończy się 24 lipca, kiedy obie grupy spotkają się w Mielnie.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl