fot. pixabay.com

Kiedy Unia Europejska nałoży kolejny pakiet sankcji wobec Rosji?

W Brukseli w sobotę mają ruszyć konsultacje Komisji Europejskiej z krajami unijnymi w sprawie dwunastego pakietu sankcji wobec Rosji. Po wysłuchaniu propozycji poszczególnych państw, w przyszłym tygodniu Bruksela powinna przedstawić konkretny projekt. Wtedy rozpoczną się negocjacje. Do przyjęcia pakietu potrzebna jest jednomyślność.

Kilka państw już zgłosiło swoje propozycje sankcji, m.in. Polska. Nasz kraj po raz kolejny postuluje objęcie sankcjami rosyjskich diamentów i rozszerzenie restrykcji na kolejne osoby i podmioty z Rosji.

Europoseł Zbigniew Kuźmiuk ocenił, że prace nad nowym pakietem będą przebiegać powoli.

Każdy pakiet był negocjowany bardzo długo. Od wprowadzenia  poprzednich sankcji minęło parę miesięcy, więc to idzie bardzo opornie. Zawsze w tych negocjacjach oczekujemy, żeby sankcje były możliwie jak najbardziej dotkliwe na Rosję. Tymczasem kraje Europy Zachodniej, które marzą o prowadzeniu interesów z Rosją, starają się być jak najłagodniejsze – powiedział Zbigniew Kuźmiuk.

Poprzedni pakiet sankcji został przyjęty przez Unię Europejską w czerwcu br. Jego głównym założeniem było uszczelnienie dotychczasowych restrykcji nałożonych na Rosję, tak aby nie można było ich omijać.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl