CIS: Dziś w Sejmie uroczysty wernisaż wystawy o Janie Pawle II

W holu głównym gmachu Sejmu na I piętrze odbędzie się dziś o godz. 12.00 uroczysty wernisaż wystawy zatytułowanej „…I odnowił oblicze ziemi – w 40. rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża – Jana Pawła II”, zrealizowanej przez Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie we współpracy z Archiwum Kurii Metropolitalnej w Krakowie.

W otwarciu ekspozycji planowany jest udział marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego oraz ks. abp. Marka Jędraszewskiego, metropolity krakowskiego.

Podczas wernisażu będzie możliwość zobaczenia unikatowych eksponatów z bezcennych zasobów Archiwum Kurii Metropolitalnej w Krakowie. Są to rzeczy osobiste ks. kard. Karola Wojtyły, które pozostawił na biurku przed wyjazdem na pamiętne październikowe konklawe, m.in. Nowy Testament i Psałterz – dar Ojca Świętego Pawła VI, Agendę – pamiątkę prymicji w Wadowicach (1946 r.), Modlitewnik Alumna – pamiątkę święceń biskupich, dar ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, kartki z osobistego kalendarza ks. kard. Wojtyły z odręcznym wpisem z 16 października 1978 r.

Wystawę tworzy 30 plansz, a jej autorką jest Dominika Jamrozy. Ekspozycję będzie można obejrzeć w Sejmie do 8 października.

PAP/RIRM

drukuj