fot. PAP/Marcin Obara

Premier z wizytą w USA

Wizyta w siedzibie Giełdy w Nowym Jorku, udział w konferencji Poland The Can-Do Nation, złożenie wieńca pod pomnikiem ofiar ataku na World Trade Center – to niektóre z punktów programu czwartkowej wizyty premiera Mateusza Morawieckiego w USA.

W czwartek rano czasu lokalnego szef polskiego rządu odwiedzi siedzibę Giełdy w Nowym Jorku; później złoży wieniec pod pomnikiem ofiar ataku na World Trade Center.

Po południu Mateusz Morawiecki weźmie udział w konferencji Poland The Can-Do Nation. Szef rządu będzie uczestniczył w spotkaniu „From Developing to Developed. Perspectives of the Polish business on a crucial turning point of its history”, podczas którego przewidziano wystąpienie premiera.

Wieczorem szef Mateusz Morawiecki weźmie udział w Gali „An Evening of Conversation” Polish-American Business Collaboration, gdzie również zaplanowano jego wystąpienie.

W poniedziałek premier w wywiadzie dla Polsat News zapowiedział, że w Nowym Jorku spotka się z kilkudziesięcioma prezesami największych firm na świecie.

„W Nowym Jorku trzeba być, spotykać się, bo tam zapadają najważniejsze decyzje monetarne, fiskalne, finansowe świata” – zaznaczył premier Morawiecki.

Dodał, że to jest także wyjazd związany ze 100-leciem odzyskania niepodległości.

„Chcemy pokazać Polskę jako kraj bardzo dynamiczny, jako jeden z najszybciej rozwijających się krajów w UE” – podkreślił.

PAP/RIRM

drukuj