fot. Fundacja Małych Stópek

Ciepłe skarpetki, szampon, kawa i czekolada, czyli Paczka dla Ubogiego

Fundacja Małych Stópek rusza z akcją „Paczka dla Ubogiego”. Celem inicjatywy jest przygotowanie prezentów dla osób samotnych i ubogich zamieszkujących w Domach Pomocy Społecznej w całej Polsce. W każdej paczce znajdą się skarpetki, szampon, kawa i czekolada.

Fundacja Małych Stópek z siedzibą w Szczecinie za centrum działań stawia życie człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci. Jedną z bardziej znanych akcji jest „Paczuszka dla Maluszka” organizowana przed Świętami Bożego Narodzenia. W listopadzie jednak organizacja pro-life proponuje jeszcze jedną inicjatywę – „Paczkę dla Ubogiego”.

„Jeśli chcesz razem z nami, przywołać uśmiech na twarzach ludzi starszych, opuszczonych, możesz wesprzeć nas swoją darowizną. Pragniemy, aby jak najwięcej wspomnianych osób w całej Polsce, w ten wyjątkowy wieczór poczuło choć na chwilę, że ktoś o nich myśli” – podkreśla Fundacja Małych Stópek.

W ubiegłym roku Fundacja – dzięki funduszom od darczyńców – przygotowała 5 tys. pakunków w ramach akcji „Paczka dla Ubogiego”.

Misją Fundacji Małych Stópek jest ochrona każdego nienarodzonego dziecka, bez względu na warunki i okoliczności, w jakich się poczęło oraz promocja odpowiedzialnego rodzicielstwa. Działa na rzecz ogółu społeczności, w służbie rodzinie i człowiekowi. W szczególności promuje wartości, które stanowią fundament instytucji rodziny. Pomaga rodzinom i osobom, które są niepewne i zagubione wobec swych zadań lub zwątpiły i zatraciły świadomość znaczenia  prawdy życia małżeńskiego oraz rodzinnego. Misję realizuje poprzez edukację młodzieży, formację duchową i intelektualną, jak również poprzez specjalistyczną pomoc, w tym także i materialną.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl