fot. Anna Palembas/Fundacja Malych Stópek

[TYLKO U NAS] Ks. T. Kancelarczyk o akcji „Paczuszka dla maluszka”: Jesteśmy nie tylko na święta, ale jesteśmy także i po świętach

Jesteśmy nie tylko na święta [Bożego Narodzenia – red.], ale jesteśmy także i po świętach. Pomagamy na święta, ale te artykuły, które są przekazywane – typu szampon, krem, oliwka, coś do prania, proszek, płyn, kapsułki – nie są tylko na święta. To wystarcza na pozostałe miesiące w ciągu roku – mówił w rozmowie z TV Trwam ks. Tomasz Kancelarczyk, prezes Fundacji Małych Stópek.

Fundacja Małych Stópek po raz dziewiąty organizuje „Paczuszkę dla maluszka” – bożonarodzeniową akcję, podczas której zbiera się przede wszystkim artykuły kosmetyczne dla małych dzieci.

– „Paczuszka dla maluszka” to zbiórka artykułów dla małych dzieci z przeznaczeniem dla wszystkich domów samotnej matki w Polsce, stacjonarnych hospicjów perinatalnych, ośrodków przedadopcyjnych i tych miejsc, gdzie są małe dzieci. To już jest dziewiąta edycja akcji. Ona najpierw była w niewielkim wymiarze, w naszym bardzo wąskim gronie. Później wybiegała gdzieś poza diecezję, a w tym roku w całej Polsce jest ponad 2 tysiące miejsc, w których zbierane są artykuły kosmetyczne. Jesteśmy przekonani, że te miejsca, ośrodki, o których mówimy, będą bardzo dobrze zaopatrzone w artykuły kosmetyczne – zaznaczył ks. Tomasz Kancelarczyk.

Artykuły w ramach akcji „Paczuszka dla maluszka” można składać w ok. 2 tysiącach miejsc w całej Polsce, gdzie znajdują się choinki ze specjalnymi „paczuszkowymi” bombkami.

https://twitter.com/MonikaaaBilska/status/1470663103197196292

– Tych miejsc jest ok. 2 tysiące, przede wszystkim w wielu parafiach, w szkołach, w różnych zakładach pracy. Możemy zobaczyć te miejsca na stronie paczuszkadlamaluszka.pl. Ale tych, którzy nie mają dostępu do takich miejsc – bo musieliby jechać z tymi artykułami kilka kilometrów, żeby je gdzieś złożyć – prosimy, aby weszli na stronę www.fundacjamalychstopek.pl, sprawdzili, jakie jest konto fundacji, wpłacili pieniądze pod hasłem „Darowizna paczuszka”. (…) Wtedy zakupujemy w ilościach hurtowych artykuły kosmetyczne dla małych dzieci – wskazał rozmówca TV Trwam.

Prezes Fundacji Małych Stópek zachęcił lokalnych koordynatorów akcji, aby osobiście dostarczyli zebrane artykuły do wskazanego przez Fundację miejsca.

https://twitter.com/DariuszMatecki/status/1469284643849527301

– Sama akcja trwa do 6 stycznia. (…) Zachęcamy, żeby ci, którzy postawili choinkę z symbolicznymi bombkami, sami zawieźli artykuły do miejsca, które będzie wskazane w ich okolicy, jeżeli takie jest. Jeżeli takiego miejsca nie ma, będziemy starali się – transportem własnym czy poprzez kuriera – przekazać to do właściwego miejsca, czy też do siedziby Fundacji, bo wówczas my przekazujemy to naszym małym podopiecznym, których mamy bardzo dużo – wyjaśnił kapłan.

Mimo bożonarodzeniowego charakteru akcji „Paczuszka dla maluszka”, zebrane artykuły przydają się przez cały rok – podkreślił duchowny.

– Jesteśmy nie tylko na święta [Bożego Narodzenia – red.], ale jesteśmy także i po świętach. Pomagamy na święta, ale te artykuły, które są przekazywane – typu szampon, krem, oliwka, coś do prania, proszek, płyn, kapsułki – nie są tylko na święta. To wystarcza na pozostałe miesiące w ciągu roku – zauważył ks. Tomasz Kancelarczyk.

Prezes Fundacji Małych Stópek zaapelował, aby każdy z nas zwrócił uwagę, czy w okolicy nie ma osób, które mogą potrzebować naszej pomocy.

– Zawsze to jest wielka radość, bo to jest potrzebne tam, gdzie są wielkie braki. Naprawdę kobietom samotnie wychowującym dzieci (samotnie, czyli bez mężczyzny, bez rodziny) jest bardzo ciężko. Dlatego bądźmy tymi, którzy widzą takie osoby wokół siebie i im pomagają, bo trzeba najpierw dostrzec. Zawsze zachęcam: zanim wyślecie jakąś darowiznę do Fundacji Małych Stópek, rozejrzyjcie się, czy w waszym środowisku nie ma takiej osoby, która by potrzebowała takiej pomocy – mówił rozmówca TV Trwam.

radiomaryja.pl

drukuj