Fundacja Małych Stópek zakończyła akcję „Paczuszka dla Maluszka”

Dobiegła końca czwarta edycja świątecznej akcji „Paczuszka dla Maluszka”. Jej organizatorem jest Fundacja Małych Stópek ze Szczecina. Wszelkie dary, które udało się zebrać, trafiają teraz do najmłodszych podopiecznych.

Zbierano ubranka, zabawki oraz chemię kosmetyczną. Akcja trwała 3 tygodnie. Połowa paczek została już przekazana najmłodszym – poinformowała Anna Piotrowska, rzecznik prasowy Fundacji Małych Stópek.

– Przez ostatnie trzy tygodnie naszą fundację odwiedziło bardzo wielu hojnych darczyńców, a przez nasz magazyn przewinęło się steki paczuszek, z których połowa jest już u naszych podopiecznych. Dziękujemy wam za każdy gest dobroci, za każdą paczuszkę – czy to wysłaną osobiście, czy to wysłaną pocztą. Dziękujemy też za każdy grosz, który wpłaciliście w ostatnich tygodniach trwania akcji, który mogliśmy przeznaczyć na zorganizowanie kolejnych paczuszek i na dokupieniu tych rzeczy, których brakowało naszym podopiecznym. Z serca wam dziękujemy! – powiedziała Anna Piotrowska.

W sobotnich „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja gościł ks. Tomasz Kancelarczyk z Fundacji Małych Stópek. Podsumowując czwartą edycję akcji, prezes Fundacji wskazał, że artykuły, które zawierają „paczuszki” zawsze będą odpowiednim prezentem.

– Z pieluszkami, z ubrankami jest różnie, trzeba je dopasować do wielkości (…), a z artykułami higienicznymi dla każdego dziecka będzie to zawsze trafiony prezent – wyjaśnił.

Jak dodał akcja powstała, by wyrazić radość i podziękować.

– Chcemy z jednej strony wyrazić naszą radość z nowego życia – i dlatego też ten czas świąt Bożego Narodzenia jest jak najbardziej właściwym, aby takie prezenty czynić; (chcemy) mamom podziękować, że są mamami, a wobec dzieci wyrazić radość z ich życia – powiedział ks. Tomasz Kancelarczyk.

„Paczuszka dla Maluszka” to akcja skierowana do dzieci uratowanych przed tzw. aborcją. Wsparcie trafia także do kobiet w stanie błogosławionym, które zostały pozbawione środków do życia. Akcja z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Tegoroczna zbiórka zakończyła się wczoraj, jednak, jak podaje ks. Kancelarczyk, do siedziby Fundacji wciąż napływają paczki.

Anna Pleskot/RIRM/TV Trwam News

drukuj