fot. Anna Pleskot

[TYLKO U NAS] Ks. T. Kancelarczyk: „Paczuszka dla Maluszka” to sygnał, że jest ktoś, kto pamięta o Tobie i Twoim dziecku

„Paczuszka dla Maluszka” jest wyjątkowym prezentem, bo świątecznym. Wtedy szczególnie potrzebujemy ciepła rodzinnego, obecności drugiej, życzliwej osoby. Paczuszka będzie sygnałem, że jest ktoś, kto o Tobie i Twoim dziecku pamięta – mówił ks. Tomasz Kancelarczyk, prezes Fundacji Małych Stópek, podczas rozmowy z Redakcją Informacyjną Radia Maryja.

Dziś ruszyła V edycja akcji „Paczuszka dla Maluszka”. Fundacja Małych Stópek ze Szczecina zachęca do włączenia się w inicjatywę wsparcia matek znajdujących się pod ich opieką, które zdecydowały się opowiedzieć za życiem i mimo trudności urodzić dziecko. Chodzi o zebranie artykułów potrzebnych do pielęgnacji dzieci. Akcja „Paczuszka dla Maluszka” potrwa do 19 grudnia 2018 roku. [więcej] .

Ks. Tomasz Kancelarczyk, wskazuje, że celem świątecznej akcji jest nie tyle pomoc materialna – chociaż jest ona bardzo ważna – ale chodzi przede wszystkim o wsparcie duchowe kobiety.

– Paczuszki kierujemy do kobiet, które w większości były w bardzo trudnej sytuacji podczas ciąży. Na pewno wtedy sformułowanie „stan błogosławiony” nie przeszłoby im przez usta. Jesteśmy bardzo wdzięczni, że mimo wszystko: mimo trudnej sytuacji rodzinnej (często bywało tak, że rodzina była przeciwna urodzeniu dziecka), mimo, że w tych chwilach ojca dziecka nie było, bo zostawił kobietę w ciąży, mimo że otoczenie nie było przychylne życiu, wręcz wrogim namawiającym do najgorszego – że mimo wszystko kobieta podjęła trud. To nie tylko trud samej ciąży, ale także trud przeciwstawienia się wszystkim okolicznościom. To naprawdę wymagało wiele wewnętrznego wysiłku – podkreślił prezes Fundacji Małych Stópek.

Fundacja Małych Stópek na co dzień pomaga kobietom, które zdecydowały się urodzić dziecko. Prowadzi m.in. Dom Samotnej Matki w Poczerninie [więcej].

Rozmówca Radia Maryja akcentował, że Fundacja chce dalej nieść pomoc, także poprzez „paczuszkę”.

– Paczuszka jest wyjątkowym prezentem, bo świątecznym. Wtedy szczególnie potrzebujemy ciepła rodzinnego, obecności drugiej, życzliwej osoby. Paczuszka będzie sygnałem, że jest ktoś, kto o Tobie i Twoim dziecku pamięta – wskazał ks. Tomasz Kancelarczyk.

W pomoc może włączyć się każdy mieszkaniec Polski i świata – wystarczy wybrać jedną z trzech opcji przekazania „Paczuszki dla Maluszka” do Fundacji.

1.Skompletowaną wyprawkę zanieść do parafii, która bierze udział w akcji.

Pełna lista parafii jest dostępna [tutaj]

2. Dokonać przelewu na konto fundacji [tutaj].

3. Zrobić pakunek i dostarczyć lub wysłać go na adres:

Fundacja Małych Stópek

Świętego Ducha 9

70-205 Szczecin

 

RIRM

drukuj