Ruszyła akcja „Paczuszka dla Maluszka”

Ruszyła dziś V edycja akcji „Paczuszka dla Maluszka”. Fundacja Małych Stópek ze Szczecina zachęca do włączenia się w inicjatywę wsparcia matek znajdujących się pod ich opieką, które zdecydowały się opowiedzieć za życiem i mimo trudności urodzić dziecko. Chodzi o zebranie artykułów potrzebnych do pielęgnacji dzieci. Akcja „Paczuszka dla Maluszka” potrwa do 19 grudnia 2018 roku.

Fundacja Małych Stópek zaprasza do sporządzenia paczki za ok. 100 zł, w której będą znajdowały się pieluchy oraz artykuły chemii kosmetycznej, m.in. oliwki, szampony, kremy oraz pudry dla dzieci.

– Święta Bożego Narodzenia kojarzą nam się z rodzinnymi spotkaniami, ciepłą atmosferą, wigilijną kolacją i wspólnym kolędowaniem przy choince. Niestety nie w każdym domu to znajdziemy. Są między nami kobiety, dla których to najtrudniejszy czas w roku, kiedy muszą sobie wiele odmówić i nie mogą z lekkim sercem życzyć swojemu maleńkiemu dziecku „Wesołych i spokojnych Świąt”. Jednak wyobraź sobie, że twój prezent w postaci paczki wypełnionej szamponami dla dzieci, kremami, pudrami, oliwkami i pampersami, trafia do samotnej mamy, która jest w 7. miesiącu ciąży i nie ma koło siebie nikogo bliskiego. Z pewnością po otrzymaniu takiego prezentu dla swojego nienarodzonego dziecka, będzie szczęśliwa, że jest jeszcze na świecie ktoś, komu jej los nie jest obojętny i chce, aby jej dziecko przyszło na świat –wyjaśniają organizatorzy inicjatywy.

fot. Fundacja Małych Stópek

Pod opieką Fundacji Małych Stópek znajdują się kobiety, które stały w obliczu wielu przeciwności losu, ale ostatecznie zdecydowały się wybrać życie i urodzić dziecko po zapewnieniu otrzymania wsparcia.

– Pragniemy razem z naszymi Darczyńcami i ludźmi dobrej woli podarować im i ich maluchom spokojne, radosne i pełne bezpieczeństwa święta – podkreśla Fundacja.

W pomoc może włączyć się każdy mieszkaniec Polski i świata – wystarczy wybrać jedną z trzech opcji przekazania „Paczuszki dla Maluszka” do Fundacji.

1. Skompletowaną wyprawkę zanieść do parafii, która bierze udział w akcji.

Pełna lista parafii jest dostępna [tutaj]. 

2. Dokonać przelewu na konto fundacji [tutaj].

3. Zrobić pakunek i dostarczyć lub wysłać go na adres:
Fundacja Małych Stópek
Świętego Ducha 9
70-205 Szczecin

Fundacja Małych Stópek/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl