fot. Anna Palembas, Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek: Rusza VII edycja akcji „Paczuszka dla Maluszka”

Fundacja Małych Stópek już po raz VII organizuje świąteczną akcję „Paczuszka dla Maluszka”. Celem inicjatywy jest zbiórka pieluch oraz chemii kosmetycznej dla dzieci z różnych ośrodków pomocowych. Inicjatywa podobnie jak w ubiegłym roku osiągnie zakres ogólnopolski.

Zasięg bożonarodzeniowej inicjatywy w dużej mierze zależy od lokalnych koordynatorów, którzy współpracują z Fundacją Małych Stópek w całej Polsce.

– Są to ludzie, którzy w swoim lokalnym środowisku chcą przeprowadzić akcję charytatywną. Kupują na koszt fundacji choinkę, a my wysyłamy im specjalne, „paczuszkowe” bombki z informacją o różnych możliwościach wsparcia. Główną ideą jest zbiórka chemii kosmetycznej w miejscu organizowania akcji. Najczęściej są to parafie, szkoły, ale także różne zakłady pracy – wyjaśnia Anna Palembas z Fundacji Małych Stópek.

– Każdy kto weźmie bombkę, przynosi w zamian paczkę z artykułami do pielęgnacji niemowląt. Takim sposobem pod koniec zbiórki – 21 grudnia – pod choinką zbiera się mnóstwo „paczuszkowych” prezentów, którymi możemy obdarować dzieci z różnych ośrodków pomocy – dodaje Anna Palembas.

Wsparcie otrzymają placówki, znajdujące się na terenie całej Polski.

– Będą to domy dziecka, domy samotnej matki, domy pomocy społecznej oraz hospicja. W każdym województwie jest sporo takich miejsc, dlatego osobiście kontaktowaliśmy się z wieloma z nich, aby poinformować o możliwości wsparcia. Lokalni koordynatorzy będą więc dostarczać dary do najbliższych placówek, w których znajdują się potrzebujące dzieci – wyjaśnia Anna Palembas.

W ubiegłorocznej edycji „Paczuszki dla Maluszka” wzięło udział 24 tys. 25 darczyńców, którzy przekazali łącznie 19 tys. 800 paczek. Wsparcie w postaci chemii kosmetycznej otrzymało 50 ośrodków w Polsce.

Wszystkich zainteresowanych tegoroczną edycją świątecznej akcji zachęcamy do kontaktu telefonicznego pod numerem: 513 847 890 (poniedziałek-piątek, godz. 8.00-16.00). Niezbędne informacje znajdują się także na stronie internetowej: www.paczuszkadlamaluszka.pl

 

Fundacja Małych Stópek/radiomaryja.pl

 

 

drukuj