fot. pixabay.com

Chiny dozbrajają Federację Rosyjską?

Tylko trzy procenty rosyjskich ataków trafiają w cele wojskowe – przekazała strona ukraińska. Tymczasem istnieją obawy, że Kreml zbroi się w Pekinie.

Dziewięć lotów rosyjskich transportowców w kierunku Chin – tyle udało się zarejestrować, bo Rosjanie starają się uniemożliwić wyśledzenie swoich samolotów.

„Regularne loty, a tym bardziej samolotami An-124 Rusłan, wyłączone transpondery, jak również komentarze w chińskich sieciach społecznościowych nasuwają wniosek, że Rosja wysyła samoloty po ładunki wojskowe” – napisał ukraiński portal militarny Express-Defence.

Rosjanie mają planować przemieszczenie na Ukrainę części swoich wojsk, które były szkolone na Białorusi, ale na razie na granicy ukraińsko-białoruskiej nie widać oznak przygotowania do uderzenia.

– Rozumiemy, że terroryści planują nowe uderzenia. Wiemy to na pewno, dopóki mają rakiety, to niestety się nie uspokoją, ale nasza wzajemna pomoc i opieka skupiona jest nad tymi, którzy są w najtrudniejszej sytuacji – osobach starszych, rodzinach z dziećmi, które w wyniku wojny straciły domy i bliskich. Nasza wzajemna pomoc jest jednym z elementów ochrony przed terrorem i jest naszą siłą – wskazał Wołodymyr Zełenski, prezydent Ukrainy.

Ukraina stoi przed ogromnym wyzwaniem dostarczenia ciepła do domów swoich obywateli, co przy ciągłym ostrzale jest mocno utrudnione. W ubiegłym tygodniu premier Mateusz Morawiecki rozmawiał z wojewodami na temat prawdopodobnej kolejnej fali uchodźców z Ukrainy.

„Jesteśmy w stałym kontakcie ze stroną ukraińską, aby monitorować aktualną sytuację humanitarną i potrzeby ukraińskich cywili poszkodowanych w wyniku rosyjskiego barbarzyństwa. Jednocześnie, koordynujemy działania w naszym kraju, które usprawnią przyjęcie potencjalnej fali uchodźców z Ukrainy. Pomożemy osobom, które będą musiały schronić się w naszym kraju” – zaznaczono w komunikacie po spotkaniu Mateusza Morawieckiego z wojewodami.

Elektryczność stopniowo przywracana jest w wyzwolonym Chersoniu. Tymczasem Watykan gotów jest zaoferować miejsce do rozmów na temat zakończenia wojny na Ukrainie.

„Ojciec Święty przyjąłby bardzo pozytywnie to, gdyby prośba napłynęła od dwóch stron ze wszystkimi dobrymi intencjami i w duchu poszukiwania pokoju, dialogu i zakończenia wojny” – mówił ks. abp Paul Richard Gallagher.

Odbudowa Ukrainy będzie tematem 7. Kijowskiego Forum Inwestycyjnego, które dziś odbędzie się w Brukseli. W Berlinie spotkają się natomiast ministrowie sprawiedliwości grupy G7, którzy będą rozmawiać o skutecznych śledztwach w sprawie rosyjskich zbrodni.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl