Centralizacja Unii Europejskiej?

Poszerzenie Unii, integracja europejska bez poszanowania traktatów, ideologia gender i tzw. Zielony Ład – to jedne z głównych tematów, jakie poruszyła szefowa Komisji Europejskiej na corocznym orędziu. Eksperci są zgodni, że przemówienie Ursuli von der Leyen to jasny sygnał o centralizacji Unii Europejskiej.

Na proces akcesyjny do Unii Europejskiej czekają: Ukraina, Serbia i Mołdawia. Dla szefowej Komisji Europejskiej, Ursuli von der Leyen, dołączenie nowych państw do Wspólnoty to pretekst, aby dokonać zmian w fundamentalnym prawie unijnym. Coroczne orędzie o stanie Unii Europejskiej było do tego dobrą okazją.

Praworządność i prawa podstawowe zawsze będą fundamentem naszej Unii w obecnych i w przyszłych państwach członkowskich. To nie kwestia pogłębiania integracji czy poszerzania Unii. Musimy robić jedno i drugie. Każdej fali rozszerzenia towarzyszyło pogłębienie politycznej współpracy – przekonywała Ursula von der Leyen.

Pod określeniem „pogłębienia współpracy” kryje się chęć zmiany podstawowych traktatów Unii Europejskiej. Obecne władze w Brukseli chciałyby znieść zasadę jednomyślności. Obowiązuje ona w kluczowych strefach, takich jak: polityka zagraniczna i bezpieczeństwa Unii Europejskiej. Zamiana zasady jednomyślności na głosowanie większością kwalifikowaną to poważne zagrożenie.

Zmiana ta byłaby niekorzystna dla słabszych, mniej wpływowych politycznie państw członkowskich takich jak Polska. Wygrałyby na tym największe kraje, takie jak Francja czy Niemcy – mówił prof. Tomasz Grosse, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego.

Żeby znieść zasadę jednomyślności paradoksalnie potrzeba zgody wszystkich państw członkowskich. Do frakcji w Parlamencie Europejskim rozesłano raport mający uruchomić procedurę centralizacji Unii Europejskiej. Tu zgodę wyraziło już pięć frakcji lewicowo-centrowych. Na radykalne zmiany nie zgadza się jedynie grupa Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, do której należy PiS. Europoseł Ryszard Legutko nowe propozycje nazywa dyktatorskimi.

Idziemy ku oligarchii. Zapominamy o tym, co jest zapisane w traktatach. Komisja Europejska wkracza w etap, gdzie staje się machiną, która ingeruje na poziomie polityk krajowych – zauważył prof. Ryszard Legutko, poseł do Parlamentu Europejskiego.

Wymuszanie rozwiązań prawnych to kolejna próba destabilizacji rządów, głównie w krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

Nie leży to zupełnie w kompetencjach Komisji Europejskiej, ale mamy do czynienia z nieustanną uzurpacją tych kompetencji w różnych sferach i dziedzinach – od kwestii prawnych, sądowych, a kończąc na kwestiach ideowych – powiedział prof. Mieczysław Ryba.

W orędziu nie zabrakło także odniesień do kwestii ideologicznych. Przewodnicząca Komisji Europejskiej dziękowała za dalsze forsowanie neomarksistowskiej ideologii gender.

Dziękuję za przełomowe i pionierskie działanie w tematyce równości genderowej. Musimy bezustannie wzmacniać ten obszar, jeśli chcemy iść do przodu – mówiła Ursula von der Leyen, przewodnicząca Komisji Europejskiej.

Prof. Zbigniew Krysiak z Instytutu Myśli Schumana przekonuje, że agenda gender to nic innego jak depopulacja Starego Kontynentu. W tej chwili prognozuje się, że do 2050 r. liczba Europejczyków zmniejszy się o 30 procent.

Przy  depopulacji i złej demografii gospodarka będzie ulegała destrukcji – zauważył prof. Zbigniew Krysiak.

Destrukcyjne może być również dalsze forsowanie ideologicznego tzw. Zielonego Ładu. To działania mające doprowadzić do pełnej dekarbonizacji gospodarek europejskich i  neutralności klimatycznej do 2050 roku. Podczas orędzia szefowa Komisji Europejskiej nie powiedziała nic, co byłoby przełomowe – ocenił prof. Zbigniew Krysiak.

Von der Leyen nie przygotowała się do tego wystąpienia, bo to były ogólniki, slogany. Nie było refleksji wobec złych działań w zakresie transformacji  energetycznej, gdzie Niemcy np. znowu sięgają po węgiel – wskazał prof. Zbigniew Krysiak.

Obecna kadencja Parlamentu Europejskiego wygasa z końcem przyszłego roku.

TV Trwam News

 

 

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl