CBA sprawdzi m.in. nowych posłów

CBA sprawdzi blisko 500 posłów, wojewodów i urzędników, którzy w ostatnich czterech latach sprawowali funkcje publiczne – napisał tygodnik „Wprost”. Funkcjonariusze mają sprawdzić czy nowe zatrudnienie polityka czy urzędnika nie będzie związane z jego dotychczasową działalnością.

CBA będzie szukać np.; tzw. łapówek z odroczoną płatnością, czyli gdy ktoś uzyska korzyść za swoje działania w przyszłości, chociażby pracę.

To normalne działania Centralnego Biura Antykorupcyjnego – mówi poseł Marek Opioła, szef speckomisji.

– Centralne Biuro Antykorupcyjne zostało powołane, żeby w jakiś sposób sprawdzać, monitorować najważniejsze rzeczy, czyli osoby, które podejmują decyzje najważniejsze dla bezpieczeństwa państwa polskiego i życia Polek i Polaków. W związku z tym jest to jakby normalne działanie ustawowe. Jak rozumiem, gazeta próbuje w jakiś sposób zrobić newsa, dlatego tak stwierdziła. Jest to zapisane działanie. Zdziwiłbym się, gdyby Centralne Biuro Antykorupcyjne tego nie robiło. Po to politycy i najważniejsze osoby w państwie, ale też samorządowcy, posłowie, senatorowie, ministrowie składają oświadczenia majątkowe, a zgodność tego oświadczenia majątkowego bada CBA – podkreśla Marek Opioła.

Tymczasem premier Beata Szydło spotka się dziś w Rządowym Centrum Bezpieczeństwa z szefami służb. Beata Szydło chce porozmawiać o bezpieczeństwie państwa – poinformowała rzecznik rządu Elżbieta Witek.

Na spotkaniu będą obecni m.in. szefowie Straży Pożarnej, Straży Granicznej, Policji i ABW.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl