CBA prześwietla projekty MSW

Chodzi o warty ponad miliard zł program „standaryzacji komend i posterunków policji”, a także kosztujące podatnika setki milionów projekty informatyczne. O sprawie napisał jeden z portali.

Według CBA w programie  standaryzacji  zmodernizowano zaledwie 80 spośród kilku tysięcy komend. Wiele nieścisłości jest także w tzw. księdze standaryzacji, która zawiera dokładne dane w tej kwestii. Program został zainicjowany w 2011 roku przez ówczesnego premiera Donalda Tuska.

Drugim wątkiem w sprawie jest warta 121 mln zł umowa z lutego 2013 roku między Ministerstwem Spraw Wewnętrznych, a Centralnym Ośrodkiem Informatyki. Podpisano ją ostatniego dnia urzędowania Jacka Cichockiego, który dziś piastuje stanowisko szefa Kancelarii Premiera oraz koordynatora służb specjalnych. Niewykluczone, że została ona zawarta niezgodnie z prawem.

Bogdan Święczkowski, były szef ABW powiedział, że sytuacja obnaża brudne interesy czołowych polityków Platformy Obywatelskiej.

Tarcza antykorupcyjna upadła. Donald Tusk uciekł do Brukseli, a zdarzenia o charakterze nieprawidłowości, jak nękały polskie funkcje publiczne, tak nękają. Tym bardziej jest to niebezpieczne i zagrażające bezpieczeństwu państwa, gdyż dotyczy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, czyli instytucji, która z założenia ma dbać o bezpieczeństwo wszystkich Polaków. Jesteśmy bombardowani informacjami o różnego rodzaju zdarzeniach, czy przetargach, które mogą budzić podejrzenia popełnienia przestępstwa. Jaka jest odpowiedzialność ministra Sienkiewicza? Ten człowiek urządzał co chwila różnego rodzaju konferencje prasowe pod hasłem: „idziemy po was”. Dotyczyły one kibiców, czy różnego rodzaju stowarzyszeń o charakterze narodowym. W praktyce on sam nie umiał zadbać o swoją stajnię Augiasza w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych, będącej jego odpowiedzialnością – powiedział Bogdan Święczkowski.

Centralne Biuro Antykorupcyjne wkroczyło do akcji 15 września, czyli tuż przed zmianą szefa tego resortu. COI – zwany „rządowym Microsoftem” – miał stworzyć system, dzięki któremu Polacy mieli otrzymać nowoczesny dowód osobisty zawierający dane cyfrowe.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl