MSW ostrzega przed fałszywymi pismami dot. udostępniania mieszkań

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych ostrzega przed oszustami podającymi się za urzędników ministerialnych. Wysyłają oni do osób prywatnych pisma dot. oddania lub udostępnienia mieszkań uchodźcom z Syrii.

Pisma dostarczane adresatom to zwykłe wydruki komputerowe, bez pieczęci, godła czy logo MSW. Ich nadawcą jest, co więcej, rzekomy urzędnik Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji – które nie istnieje od 2011 roku.

MSW nie wysyła do mieszkańców żadnych pism, W przypadku otrzymania podobnych wezwań należy zgłosić to na policję – mówi rzecznik prasowy ministerstwa Małgorzata Woźniak.

– Otrzymaliśmy takie sygnały, że osoby starsze otrzymują takie pisma, w których są proszone o udostępnienie swojego lokalu. My jako MSW nie prowadzimy takich działań. Zwróciliśmy również uwagę na to, że są to osoby starsze, a więc ktoś tutaj wykorzystuje sytuację i zwraca się do tych osób z takich pismem. W związku z tym apelujemy, aby osoby, które otrzymają takie pismo, zgłaszały się na policję i absolutnie nie wierzyły, że są to działania prowadzone przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych –podkreśla rzecznik.

Wszystkie oferty pomocy dla uchodźców można kierować do szefa Urzędu ds. Cudzoziemców na adres mailowy pomoc@udsc.gov.pl. Został on założony w celu zebrania ofert pomocy od osób prywatnych i organizacji społecznych.

RIRM

drukuj