fot. twitter.com/CBAgovPL

Tvp.info: CBA na tropie dziwnych transakcji w Biskupcu

„Partyjni znajomi burmistrza Biskupca zarobili na jednej z największych zagranicznych inwestycji w Polsce. Kupowali ziemię, sprzedali dom, dostali pracę. Teraz inwestycją interesuje się CBA i prokuratura” – informuje tvp.info.

Portal tvp.info podał, że Prokuratura Okręgowa w Olsztynie wszczęła śledztwo w sprawie niedopełnienia obowiązków służbowych przez władze Biskupca. Z kolei CBA interesuje się aportem ziemi, którą miasto wniosło do swojej spółki, a następnie bez przetargu sprzedało firmie, która buduje fabrykę dla austriackiego Eggera.

Fabryka powstaje 30 km od Olsztyna za prawie 800 mln zł i ma produkować płyty dla przemysłu drzewnego. Cała inwestycja zlokalizowana jest w Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

„W tle gigantycznej inwestycji pojawiają się działacze PSL. Jeden kupił ziemię, którą Kamil Kozłowski, burmistrz Biskupca i jednocześnie działacz Ludowców, wskazał jako lokalizację pod budowę fabryki. Starosta olsztyńska, również działaczka PSL, której urząd wydawał decyzje budowlane, zarobiła na sprzedaży nieruchomości, a kolejny działacz Ludowców, radny miejski z Biskupca, dostał pracę w spółce budującej fabrykę” – czytamy.

PAP/RIRM

drukuj