fot. caritas.pl

Caritas Polska: W Argentynie odsłonięto tablicę z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości

W Buenos Aires odsłonięto pamiątkową tablicę z okazji 100-lecia niepodległości Polski, a dyrektor Caritasu Polska ks. Marcin Iżycki podarował argentyńskiej Polonii polską flagę od prezydenta Andrzeja Dudy – poinformowało w środę PAP biuro prasowe Caritasu.

Jak czytamy w komunikacie, dyrektor Caritasu Polska ks. Marcin Iżycki wziął udział w uroczystym odsłonięciu pamiątkowej tablicy z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości w kościele Matki Bożej Królowej Polski w Buenos Aires. Tablicę poświęcił biskup prałatury terytorialnej w Esquel Józef Słaby.

Dyrektor Caritasu Polska przekazał też na ręce rektora o. Jerzego Twaroga Polskiemu Ośrodkowi Katolickiemu w Martin Coronado w Buenos Aires polską flagę – dar od prezydenta Andrzeja Dudy. Na zakończenie odczytał list prezydenta skierowany do Polaków mieszkających w Argentynie.

Po centralnych uroczystościach ks. Marcin Iżycki wziął udział w akademii z okazji stulecia odzyskania niepodległości na scenie teatralnej w budynku Polskiej Szkoły Sobotniej im. Tysiąclecia Chrztu Polski w Maciaszkowie w Argentynie.

RIRM

drukuj