Szczęśliwe dni w Krościenku

Świetlica Socjoterapeutyczna Caritas Diecezji Radomskiej zorganizowała wypoczynek wakacyjny dla dzieci i młodzieży. Tzw. turnus „Szczęśliwe Dni” odbył się w Krościenku nad Dunajcem.

– Właściwszą nazwą byłby obóz górski, gdyż większość czasu spędziliśmy na wędrówkach i wyprawach po Pieninach – podkreśla s. Małgorzata Bińkowska, kierowniczka świetlicy. Na początek dzieci z opiekunami wyruszyły czerwonym szlakiem do źródełek Stefana i Michaliny oraz do źródełka Marii. Następna wyprawa na Sokolicę prowadziła zielonym szlakiem wzdłuż Dunajca i przez Przełęcz Sosnów. Kolejna wyprawa to Palenica i Szafranówka, która znajduje się już na granicy ze Słowacją.  –Zahaczyliśmy również o Gorce zdobywając szczyt Marszałek, gdzie były pyszne jagody. Po regeneracji sił wyruszyliśmy znowu w Pieniny Właściwe i niebieskim szlakiem zdobywaliśmy m.in. Przełęcz Osica, Kozia Góra i Macelak  – opowiada s. Bińkowska.

Ale góry to nie wszystko. Były gry, zabawy, dyskoteki, park linowy, olimpiada sportowa, zabawy na basenie, pogodne wieczory, mecze piłki nożnej i siatkowej. Wielką atrakcją okazał się spływ Dunajcem pontonami – tzw. raffting i wizyta w Czerwonym Klasztorze na Słowacji. Uwieńczeniem kolonii była wizyta w Kopalni Soli w Wieliczce.

drukuj

Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl