Caritas kwestuje dla chorych dzieci

Wolontariusze Szkolnych Kół Caritas przeprowadzą kwesty na rzecz chorych dzieci. Dochód ze zbiórek zasili fundusz Caritas Diecezji Radomskiej „Wielki Złoty Pieniądz Nadziei”. Program przynosi pierwsze efekty.

Z okazji Światowego Dnia Chorego, który przypada 11 lutego, młodzież ze Szkolnych Kół Caritas, w dniach 7-8 przeprowadziła kwestę na rzecz chorych dzieci. Zbiórka będzie kontynuowana w dniach 14-15 lutego w Galerii Słonecznej w Radomiu.

– Serdecznie zapraszamy do włączenia się w tę akcję, by pomóc spełnić marzenia naszych chorych dzieci – zachęca Iwona Stępniewska, koordynator akcji.

Dzięki dotychczasowym wpłatom ludzi o wielkim sercu udało się pomóc między innymi dwunastoletniemu Krystianowi, który nosi aparat słuchowy. Pomoc otrzymał także trzynastoletni Krzyś – w tym przypadku chłopiec dostał osprzęt do pompy insulinowej.

Potrzeb jest jednak o wiele więcej; do Caritas Diecezji Radomskiej coraz częściej docierają rodzice ciężko chorych dzieci. Nie brakuje też dorosłych. Choroby i stałe defekty słuchu, wzroku czy narządów ruchu, ciężkie poparzenia, a nade wszystko choroby nietypowe, niewpisane w rejestr refundacji NFZ, wymagają zaangażowania dużych środków.

Akcja ”Wielki Złoty Pieniądz Nadziei” – jedna z inicjatyw Caritas – rozpoczęła się pod koniec października. Dzięki ofiarodawcom i darczyńcom do końca grudnia udało się zebrać ponad 12 tys. złotych.

Caritas.pl

drukuj