Caritas organizuje wakacje dla dzieci z ubogich rodzin

Co roku kilka tysięcy dzieci z ubogich rodzin wyjeżdża na wakacje dzięki Caritas i innym organizacjom kościelnym. W tym roku aż połowa dzieci nie weźmie udziału w organizowanych formach wypoczynku, gdyż nie stać na to rodziców.

W Polsce jest ok. 1 mln 300 tysięcy dzieci żyjących w biedzie. Caritas od lat organizuje kolonie i obozy dla uczniów z najuboższych rodzin – zaznacza  ks. dr Marcin Brzeziński, z-ca dyrektora Caritas Polska.

Jak co roku Caritas Polska i Caritas diecezjalne podejmują wysiłek, aby dzieci mogły wypoczywać na koloniach. Zwłaszcza dzieci z rodzin gorzej sytuowanych, tych których nie stać na wysłanie dzieci na kolonie. Co roku udaje nam się wysłać na kolonie około 40-50 tyś. dzieci. Zobaczymy, czy w tym roku też się to uda. To jest oczywiście uzależnione od funduszy – powiedział ks. dr Marcin Brzeziński.

Ponadto. Caritas organizuje inne akcje pomocy dzieciom z ubogich rodzin np.: akcja „Tornister pełen uśmiechu” – dodaje ks. dr Marcin Brzeziński.

Organizujemy także kolonie dla dzieci polonijnych zza wschodniej granicy. To wszystko we współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych. Natomiast również podejmiemy działania pod koniec wakacji. Jak co roku będzie prowadzona  akcja „Tornister pełen uśmiechu”, czyli akcja zbierania na wyprawki lub wyposażenia wyprawek szkolnych dla dzieci z rodzin wielodzietnych, czy ubogich – podkreślił ks. dr Marcin Brzeziński.

Diecezjalne organizacje Caritas dysponują ponad 50 ośrodkami na 5 tys. miejsc. W okresie wakacyjnym wynajmują dodatkowo ok. 100 ośrodków wczasowych.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl