Caritas: pomoc najuboższym celem XI Ogólnopolskiej Zbiórki Żywności

Caritas organizuje doroczną zbiórkę żywności, której celem jest pomoc najuboższym przed świętami Bożego Narodzenia. Odbędzie się ona 9 i 10 grudnia w supermarketach i sklepach w całym kraju – poinformował w czwartek rzecznik Caritas Paweł Kęska.

Dodał, że wolontariusze w koszulkach Caritas zbierać będą artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia, z których placówki Caritas przygotują świąteczne posiłki i paczki dla osób potrzebujących.

Wolontariusze będą zbierać artykuły żywnościowe codziennej potrzeby: mleko, mąkę, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, herbatę, słodycze oraz konserwy mięsne i rybne, a także środki czystości i higieniczne. Paczki żywnościowe z artykułami spożywczymi trafiają w pierwszej kolejności do rodzin w trudnej sytuacji materialnej, osób starszych i samotnych.

„Dobre rozpoznanie potrzeb mają w tej dziedzinie parafialne zespoły Caritas prowadzące całoroczną pomoc sąsiedzką” – powiedział Kęska.

W akcji prowadzonej w ok. 2 tysiącach sklepów w całej Polsce uczestniczyć będzie blisko 20 tys. wolontariuszy.

Akcję dożywiania osób ubogich można również wesprzeć wysyłając w trakcie zbiórki charytatywny SMS pod numer 72052 z hasłem PACZKA (koszt to 2,46 z VAT).

PAP/RIRM

drukuj