Caritas: Około 437,5 ton żywności trafi do ubogich

Około 437,5 ton żywności przed świętami Wielkanocnymi trafi do blisko 71 tys. najbardziej potrzebujących. Wśród nich są osoby samotne, chorzy, bezdomni oraz potrzebujący z rodzin wielodzietnych.

Artykuły trafią również do 36. diecezjalnych placówek Caritas, które zostaną przekazane w formie świątecznych paczek oraz jako pomoc doraźna dla placówek Caritas.

Dyrektor Caritas Polska ks. dr Marian Subocz podziękował wszystkim, którzy zaangażowali się w przeprowadzenie zbiórki i tak licznie odpowiedzieli na potrzeby bliźnich.

To jest radość, że możemy pomóc ludziom, ale z drugiej strony jest również radość z tego, że są ludzie, którzy mają dobre serce i są otwarci na tą pomoc, że ofiarują te dary. Przecież te dary będą służyły najbardziej potrzebującym, ubogim. Ważne jest żebyśmy potrafili się dzielić. My mówimy o miłosierdziu wobec Boga i człowieka, więc to domaga się odpowiedzi na to Boże Miłosierdzie, aby być miłosiernym wobec tych, którzy są w trudnej sytuacji – tłumaczy ks. dr Marian Subocz.

Żywność pochodzi ze zbiórki przeprowadzonej w połowie marca, w ponad 2 tys. sklepach na terenie całego kraju.

W koszach Caritas znalazły się m.in. mleko, mąka, cukier, makaron, ryż, olej, konserwy mięsne i warzywne, dżemy, herbata, płatki śniadaniowe, napoje i słodycze, a także środki czystości.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl