fot. PAP/Tomasz Gzell

Były wiceminister sprawiedliwości w rządzie PO-PSL usłyszy dziś zarzuty

Zatrzymany wczoraj były wiceminister sprawiedliwości w rządze PO-PSL Michał K. ma usłyszeć dzisiaj zarzuty. Adwokat został zatrzymany w Szczecinie przez Centralne Biuro Śledcze Policji.

Zatrzymanie Michała K. jest związane ze śledztwem dotyczącym wyłudzeń VAT na wielką skalę. O zatrzymanie byłego wiceministra wnioskowała prokuratura w Białymstoku.

Zarzuty mamy poznać dzisiaj. Postępowanie, o jakim mowa, dotyczy zorganizowanej grupy przestępczej, która zajmowała się tzw. ,,uszczuplaniem VAT”, wprowadzając do obrotu na terenie Polski paliwa płynne. Państwo straciło na tym ok. 700 mln zł.

Jak informuje TVP info, na konto Michała K. trafić miało 2,5 mln zł od firmy powiązanej z mafią paliwową.

– Bardzo dobrze świadczy o obecnym rządzie to, że ściga bardzo trudne sprawy, które mają szerokie kręgi i mogą dotyczyć również czołowych osób w państwie. Niedawno była afera z zatrzymaniem pseudoagentów służb specjalnych, gdzie w tle też była bardzo znana osoba. Należałoby życzyć organom państwowym, prokuraturze i służbom, żeby bardzo konsekwentnie i zdecydowanie działały, nie patrząc na funkcje i nazwiska oraz przynależność polityczną. Pieniądz jest korzeniem zła – jak mówi Pismo Święte. Wszyscy podlegamy straszliwej magii pieniądza, mogą ulegać jej różni ludzie. To smutne, ale prawdziwe – komentował poseł PiS Tadeusz Cymański.

Tymczasem kancelaria, której partnerem jest Michał K., ocenia, że jego zatrzymanie ma charakter polityczny.

„Zatrzymanie nie znajduje uzasadnienia zarówno procesowego, jak i materialno-prawnego” – czytamy w oświadczeniu.

Michał K. funkcję wiceministra sprawiedliwości pełnił w latach 2011-2014.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj