Z. Ziobro: za czasów PO-PSL ludzie byli masowo okradani

Za czasów PO-PSL ludzie byli masowo okradani, sprawy były zamiatane pod dywan; działo się to pod okiem polityków Platformy Obywatelskiej – mówił dziś na konwencji Zjednoczonej Prawicy minister sprawiedliwości, lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro.

Prokurator Generalny Ziobro mówiąc, że za czasów poprzedniej władzy „ludzie byli masowo okradani” wymieniał w tym kontekście sprawy afery Amber Gold czy reprywatyzacji w Warszawie.

„W Warszawie działała mafia reprywatyzacyjna, wyłudzanie gigantycznej ilości kamienic, wyrzucanie na bruk tysięcy ludzi. I działo się to pod okiem polityków PO, nie tylko pani Hanny Gronkiewicz-Waltz, ale również premiera rządu, ministrów spraw wewnętrznych, ludzi odpowiedzialnych za działanie służb specjalnych” – powiedział Ziobro.

Dodał, że „prawie wszystkie sprawy związane z tego rodzaju przestępczością były zamiatane pod dywan”.

„Dziś jest prowadzonych 150 śledztw prokuratorskich, kilkanaście osób, w tym znani adwokaci, znani biznesmeni, są aresztowani i będą stawiane kolejne zarzuty” – mówił.

Zbigniew Ziobro przypomniał, że obecnie działa komisja weryfikacyjna, której zadaniem jest – jak mówił – „przywracanie sprawiedliwości, odzyskiwanie nieruchomości, które bezprawnie przejęto dzięki wsparciu władz PO, bo bierność wobec tych nadużyć była wsparciem i dzięki wsparciu sądów.

„Nie byłoby wielu tych krzywd, gdyby nie decyzje sądów o przyznawaniu kuratorów dla osób, które mają po 140 lat” – dodał.

Jak powiedział, że „są to są patologie, którymi zajmuje się dziś prokuratura”.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl