Były minister skarbu w Radzie Nadzorczej TPE S.A.

Były minister skarbu w rządzie Donalda Tuska, Aleksander Grad, zasiądzie od lutego w Radzie Nadzorczej Tauron Polska Energia S.A. Spółka poinformowała w komunikacie, że decyzje w tej sprawie podjęło wczoraj Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Spółki.

Aleksander Grad, były poseł PO i szef resortu skarbu, od połowy grudnia pełni funkcję prezesa spółki PGE EJ 1, gdzie odpowiada za proces przygotowania i budowy pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce.

Poseł Dawid Jackiewicz z sejmowej Komisji Skarbu Państwa akcentuje, że Aleksander Grad jest tak bardzo zasłużony PO, że każde stanowisko, które sobie wymarzy będzie mu dane.

A zasłużył się tym, że przeprowadził: najbardziej bezrefleksyjną i najbardziej bezmyślną, szkodliwą w skutkach prywatyzację na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat, być może porównywalną tylko z tą z początku lat 90. Prywatyzację, która nie służyła niczemu innemu jak tylko pozyskiwaniu szybkich i niewielkich, niestety, pieniędzy na zaspokajanie bieżących potrzeb budżetowych. Prywatyzację, nad którą do dzisiaj stoi bardzo wiele znaków zapytania. Aleksander Grad jest twórcą tej fatalnej polityki prywatyzacyjnej, ale  polityki, która przynosiła pieniądze tak bardzo potrzebne Platformie Obywatelskiej, rządowi Donalda Tuska, ponieważ za te pieniądze kupował sobie spokój społeczny przez ostatnich sześć lat –  mówił Dawid Jackiewicz, poseł PiS.

Poseł wskazuje też, że Aleksander Grad nie ma żadnego przygotowania do pełnionych funkcji.

– O ile, oczywiście jako polityk, jako minister, oceniałem go wówczas krytycznie, ale mógł pełnić funkcję polityczną, jaką jest bycie konstrukcyjnym ministrem Skarbu Państwa, o tyle od wykonywania funkcji prezesa czy pełnienia takiej funkcji prezesa spółki, której jednym z  podstawowych zadań będzie wydanie kilkudziesięciu miliardów złotych na dobudowanie elektrowni atomowej, oceniałem ich bardzo krytycznie. Jako geodeta nie ma takiego przygotowania, koniecznej wiedzy, doświadczenia, aby móc zarządzać takim projektem –  powiedział Dawid Jackiewicz, poseł PiS.

RIRM 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl